Lifestyle

Kalandos leleplezés: Írországban fogták el az egyik legkeresettebb magyar bűnözőt

A bűnöző a magyar rendőrség legkeresettebb személyeinek TOP 50-es listáján szerepelt.

Dublinban érték tetten a magyar csalókat

Újabb unokás csalók kerültek rendőrkézre, ezúttal az írországi Dublinban - írja saját honlapján megjelentetett közleményében a magyar rendőrség. Hozzáteszik: a 36 éves K. Györggyel és élettársával, a szintén 36 éves Cs. Ildikóval szemben többek között a Budai Központi Kerületi Bíróság bocsátott ki nemzetközi és európai elfogatóparancsot, bűnszervezetben elkövetett csalás és zsarolás bűntette miatt. K. György a rendőrség legkeresettebb személyeinek TOP50-es listáján is szerepelt. Az elkövetők a felelősségre vonás elől külföldre menekültek, ezért az elfogásuk érdekében a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Életvédelmi és Célkörözési Főosztály Célkörözési Osztály nyomozói a BRFK bűnügyi szerveivel együttműködve, az ő információik alapján felderítették a lehetséges tartózkodási helyüket, majd a beszerzett adatok alapján nemzetközi bűnügyi együttműködést kezdeményeztek.

A KR NNI fejvadászai az Egyesült Királyság bűnüldöző szerveivel közösen azonosították a pár lehetséges tartózkodási helyét Belfastban, ahol 2022. február 7-én, összehangolt akció keretében megkísérelték elfogni őket. A körözött személyeknek sikerült a belfasti tartózkodási helyükről elmenekülni. A fejvadászok azonban nem adták fel a kutatást, és sikerült megállapítani, hogy Írországba szöktek az angol rendőrség elől. A KR NNI nyomozói, az ENFAST (Európai Célkörözési Egységek Hálózata) hálózatán keresztül felvették a kapcsolatot az Ír Köztársaság központi célkörözési egységével, akikkel együttműködve K. György és Cs. Ildikó újabb tartózkodási helyét is azonosították. Az ír rendőrök végül 2022. február 18-án, az esti órákban Dublin városában fogták el a két magyar szökevényt.

Kiadatásukról az ír hatóságok a későbbiekben döntenek.

Video Szem nem maradt szárazon: 10 éves a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány

Fotó: 123rf

A 35 éves Zachary Horwitz a Ponzi-séma alapján követte el a csalássorozatot, felfoghatatlan mennyiségű pénzt csalt ki áldozataitól. A pilótajátékért 24 hónap börtönbüntetést kapott.

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
Súlyos sérülései ellenére káprázatos formában tért vissza a nyilvánosság elé Lindsey Vonn. A legendás síbajnoknő őszintén vallott a kerekesszékes hónapokról és a felépüléséről.
Lifestyle
A házi instant levesedben nem lesz semmilyen ízfokozó, csak tiszta fűszer.
Sztárok
Gérard Depardieu ismét a figyelem középpontjába került: a legendás francia színészt ezúttal jóval fiatalabb kedvesével fotózták le Prágában.
Lifestyle
A Bikánál a megszokott biztonság ma találkozhat valami új lehetőséggel, és elsőre talán kényelmetlennek tűnhet ez az egyensúlyozás.
Lifestyle
A sárgulás nem mindig baj a fűnél, sokszor csak jelzés, hogy a növény alkalmazkodik.
Home&Design
Persze aki türelmes, az kis is tudja tisztítani a zuhanyfejet, de ennyi idő után már tényleg cserélni kell.