Elégeti a ruháit az egyik legnagyobb márka - Nevetséges oka van

A munka része
Maria Malone, a Machester Metropolitan Egyetem főelőadója, aki a divatszakmára specializálódott azt mondta, hogy a nem kívánatos termékek elpusztítása a munkafolyamat és a gyártás része. "Azért csinálják ezt, hogy a piac ne telítődjön leárazásokkal. Nem akarják, hogy a Burberry holmik bárki kezébe kerülhessenek, mert ezzel az exkluzív márka veszítene az értékéből" - magyarázta a nő.
A környezetvédők dühösek
A környezetvédők nem annyira örülnek ennek a pocsékolásnak. "A magas árai ellenére a Burberry egyáltalán nem mutat semmilyen tiszteletet a saját termékei, valamint a kemény munka iránt, amit az előállításukba belefektetnek" - mondta Lu Yen Roloff a Greenpeace-től. Hozzátette, a márka csupán a jéghegy csúcsa, vannak ennél durvább dolgok is a divatiparban...
Az egész élete tönkrement.


























