Home&Design

Prémium házat épített a világhírű márka

A Samsung az IFA 2013 szakkiállításon megnyitotta egyedi tervezésű mintalakása, a Premium House kapuit. A rendezvény ideje alatt a látogatók egy olyan otthoni környezetet ismerhetnek meg, amelynek elemeit neves bútoripari vállalatokkal – a B&B Italiával és az Arclineaval – közreműködve hozta létre a koreai cég.

Funkcionalitás és egyedi dizájn

„A vásárlók ma már nem pusztán lakótérre vágynak, hanem egy olyan helyre, amelyre büszkék lehetnek, és élvezhetik az ott eltöltött időt.” - mondta el Boo-Keun Yoon, a Samsung szórakoztató elektronikai részlegének elnök-vezérigazgatója. „A Samsung megtalálta az arany középutat a funkcionalitás és a formatervezés között, így még élvezetesebbé teheti a felhasználók életét.”

A ház egy 272 négyzetméteres lakás étkezővel, konyhával, háló- és mosószobával, amelyek mind a Samsung legfrissebb technológiai eszközeivel (pl. hűtőszekrény, tűzhely, mikrohullámú sütő, légkondicionáló, légtisztító, porszívó, mosógép) vannak felszerelve. A lakóterek és a konyha kialakítását és dekorációját a B&B Italia és az Arclinea irányította.

Elektronika, mint bútor

Video Szem nem maradt szárazon: 10 éves a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány

„Régebben az elektronikai termékek nem alkották a lakások integráns részét, de mára ez megváltozott, hiszen lakterünket és gondolkodásmódunkat is az elektronika világa hálózza be” – mondta el Giorgio Busnelli, a B&B Italia vezérigazgatója. „A jövő elektronikai eszközei a bútorok részei lesznek.”

„A szép formaterv már nem elég többé” – mondta el Dr. Silvio Fortuna, az Arclinea vezérigazgatója. „Úgy gondoljuk, hogy a formatervezésnek funkcionálisnak kell lennie – és ebben tökéletesen egyetértünk a Samsunggal.”

Mesterszakácsok tanácsai

A Samsung Club des Chefs kampány tagjai világszintű gasztronómiai élményt nyújtanak a Premium House szerencsés vendégeinek. A világhírű, három Michelin-csillaggal büszkélkedő Michel Troisgros (Franciaország), Christopher Kostow (Egyesült Államok) és a 2011-es MOF nyertes Eric Trochton (Franciaország) a Premium House konyhájában fogja elkészíteni ízletes fogásait.

Az együttműködés ezen gasztronómiai szaktekintélyekkel egy olyan új irányt mutat, amely a mesterszakácsok tapasztalatát ötvözi a cég saját szakértelmével, a termékfejlesztés kezdetétől egészen az utolsó befejező lépésekig.

Oldalak

Home&Design
Sztárok
A brit királyi családban ismét feszültséget szimatolnak a bennfentesek: Kamilla királyné egy új családi hagyományt erősítene meg a jövőben, amit Vilmos herceg állítólag egyáltalán nem támogat.
Lifestyle
Drámai napokat él át Neymar a labdarúgó-világbajnokságon. Miközben a brazil sztárfocista súlyos vádlisérüléssel bajlódik és a játéka is kérdéses, egy elképesztő magánéleti bombát robbantott fel.
Lifestyle
A kapor az egyik legkedveltebb fűszernövény, melynek jellegzetes aromája számtalan ételt képes különlegessé tenni. Sokan azonban nem tudják, hogy létezik egy kevésbé ismert módszer, amellyel hosszú...
Lifestyle
A Nyilas számára ma egy régi meggyőződés egészen új értelmet nyerhet. Ami eddig megkérdőjelezhetetlennek tűnt, arra most egészen más szemmel tekinthet.
Sztárok
Bár ritkán szerepel a nyilvánosság előtt, Amália luxemburgi hercegnő most sok tekintetet magára vonzott, legfrissebb fotóján ugyanis egyre inkább igazi királyi hölgy benyomását kelti.
Egészség
Sajnos jönnek a forróbb napok, és a fülledt éjszakák, ami miatt elaludni is sokkal nehezebb.