Higiéniai botrány a kórházban: 40 beteg kaphatta el a HIV-fertőzést, vagy a hepatitiszt

Mivel az orvosi személyzet nem tisztította meg megfelelően a sebészeti eszközöket, akár 40 beteg is megfertőződhetett HIV-vel vagy hepatitisszel egy quebeci kórházban. A vérvizsgálatok adhatnak most majd bizonyosságot.
Bicskanyitogató gondatlanság
A québeci Hôpital de l’Enfant-Jésus kórház körül kirobbant higiéniai botrány komoly aggodalmat keltett a betegek körében, miután kiderült, hogy egy speciális sebészeti eszközt éveken át nem megfelelően fertőtlenítettek. Az intézmény tájékoztatása szerint a problémát az okozta, hogy a csavarhúzó egyik alkatrésze idővel leválhatott, így a tisztítás során nem került sor a teljes szétszerelésére. Emiatt fennállt a veszélye annak, hogy az eszköz nem lett megfelelően sterilizálva a műtétek előtt. A kórházi dolgozók állítólag nem voltak tisztában a műszer szerkezeti hibájával, így a fertőtlenítési folyamat sem felelt meg teljes mértékben az előírásoknak. A hatóságok jelenleg mintegy 40 beteget érintettként azonosítottak, akiknél – bár alacsony kockázattal – fennállhat a fertőzés lehetősége, beleértve a HIV-et és a hepatitist. Az érintetteket értesítették, és további vizsgálatokra irányították őket, miközben az ügy komoly kérdéseket vet fel az egészségügyi protokollok betartásával kapcsolatban. Egy érintett megszólalt.






















