Holnaptól már utazhatunk Horvátországba, ha teljesítjük ezt a két feltételt

Megyei szinten szigorítottak
Megyei szinten azonban több helyen is szigorítottak az intézkedéseken, a fővárosban Zágrábban például kötelező lesz a maszkviselés nyílt térben, a kávézók és éttermek teraszain is. A tárcavezető szerint megyénként változó a járványhelyzet, ezért sokkal hatékonyabb, ha a vírus terjedését ott korlátozzák, ahol arra a leginkább szükség van.
Horvátországban az elmúlt napon 2623 új fertőzöttet azonosítottak, utoljára decemberben volt ilyen magas a napi új esetek száma. A járvány kezdete óta számuk elérte a 271 632-őt. Az elmúlt 24 órában 19-en haltak bele a fertőzés okozta Covid-19 szövődményeibe, a halottak száma ezzel 5947-re emelkedett. Kórházban 1337 beteget ápolnak, közülük 144-en vannak lélegeztetőgépen. Szlovéniában szerdára 1558-cal, az előző nap közel kétszeresével több mint 210 ezerre nőtt a regisztrált fertőzöttek száma. Az elmúlt egy napban hét beteg hunyt el, amivel a járvány halálos áldozatainak száma 4047-re emelkedett. A koronavírusos betegek közül 500-an vannak kórházban, 112-en intenzív osztályon.
Fotó: 123rf
Az EU-tagállamok és Izrael állampolgárai is beutazhatnak az ország területére, ha már részesültek az oltásban.
























