Kiszivárgott Zac Efron valódi énekhangja – a rajongók teljesen kiakadtak

Közel 20 év telt el a High School Musical premierje óta, de Zac Efron nevét újra felrobbantotta az internet – méghozzá egy kiszivárgott demófelvétel, amely állítólag megmutatja, hogyan énekelt valójában a Disney-filmek idején.
A valódi vokál
Hatalmas felbolydulást váltott ki egy kedden felkerült videó az X-en, amely állítása szerint Zac Efron eredeti, 2005-ös demóját tartalmazza a Get’cha Head in the Game című dalból. A kétperces klip a jól ismert kosárlabdapályás jelenetet mutatja, de a rajongók szerint teljesen más hang hallható a háttérben, mint amit a filmben megszoktak. A poszt azt állítja: „20 év után végre hallhatjuk az eredeti vokált.”
A HSM-rajongók többsége tudja: bár Efron játszotta Troy Boltont, az első filmben mégsem az ő hangja került a végső dalverziókba. A vokálok többségét Drew Seeley énekelte fel – Efront pedig csak részben használták. A Disney annak idején sosem tagadta ezt, de a rajongók sokáig nem hallották az eredeti Efron-féle próbafelvételeket.
Ezért is robbant ekkorát a friss demó. A kommentelők egy része meglepődve hallotta, mennyire különbözik a hang a filmben megszokottól. Volt, aki azt írta:
„Oké, ez nem a legrosszabb, de értem, miért kellett Drew Seeley.”
Más pedig kíméletlenül így fogalmazott: „Ez egy káosz. A fülem vérzik.”
A videó azonban nem csak Efron képességeiről indított vitát, hanem arról is, miért is döntött úgy a Disney, hogy egy fiatal főszereplő hangját szinte teljesen lecseréli. A rejtélyt pedig a rajongók úgy tűnik, 20 év után is ugyanolyan lelkesedéssel boncolgatják.
Kattints tovább a 2. oldalra: kiderül, mit mondott erről Drew Seeley, miért nem haragszik Efronra, és hogyan reagált a rendező a hangcserére!
























