Őszintén vallott idegösszeroppanásáról Verebes István

"Azt hitték, hogy öngyilkos lettem"
Végül összeroppant az önmagával szemben támasztott elvárások iszonyatos súlya alatt, és ez fizikailag is nagyon megviselte a legendás rendezőt. "A rendszerváltás pillanatában, 1989-ben a topon voltam, minden rólam szólt, éjjel-nappal dolgoztam. Tulajdonképpen még konszolidálódott a házasságom is, egy harmadik házasságban, és akkor egy nap nem tudtam felállni az ágy mellől. (...) Azt hitték, hogy öngyilkos lettem, mert izzadtam, meg nem tudom, és akkor mondtam, hogy mossátok ki a gyomromat. Aztán se hang, se kép, később sírógörcsök, regresszív reakciók voltak. Volt olyan, hogy bejött Gáti Oszkár színészbarátom, mondta, hogy tegnapelőtt itt volt, beszélgettünk is. Semmire sem emlékeztem, és ez egy fél évig eltartott" - vallotta be alakoskodás és sallangok nélkül Verebes István.




























