Négyszemközt egy világsztárral: exkluzív interjú Patrick Heusingerrel

Interjú Patrick Heusingerrel
Mindig kíváncsi voltam, milyen érzés egy világsztárral interjút készíteni. Furcsának tűnhet, de ilyenkor elgondolkozik rajta az átlagember (jelen esetben én), hogy vajon kamerán kívül ők is olyan hétköznapi stílusban űzik az ipart, amit életnek hívunk, mint mi, többiek? Ők is sokszor lenyomják a szundit, leeszik a fehér ingjüket eperlekvárral és ugyanúgy türelmetlenek a bankban? Ilyen dolgok randalíroztak a fejemben, amikor megérkeztem a beszélgetés helyszínére. Kereken tíz másodpercig voltam ideges, amíg odasétáltam Patrickhez és kezet fogtunk, aztán minden lámpalázam elszállt.
Gyerekkoromban azt hittem, a jó színész olyan, aki ügyesen betanulja a szöveget, jól hozza a karakterét a képernyőn, és szimpatikus mindenki számára. A Patrickkel való tartalmas csevegés során azonban tökéletesen körvonalazódott, ezeknél sokkal több kell ahhoz, hogy valaki profi legyen a szakmában. Az interjú közben megkérdeztem, hogyan jellemezné három szóval Nicket (a karakterét), és nekem is sikerült képet alkotnom a velem szemben ülő úriemberről. Intelligencia, kedvesség, magabiztosság. Közhelyes kifejezések, de mindegyik tökéletesen illik Patrickre, aki egy kézfogással és egy mosollyal elintézte, hogy ne tördeljem rommá az ujjaimat a beszélgetés végére az adrenalinbombától. Készségesen és kertelés nélkül válaszolt mindenre, a következőkben épp ezért az ő szemén keresztül "vezetünk körbe" titeket az Elfeledve kulisszái mögött. Interjú Patrick Heusingerrel.
1. Mit tennél, ha az, ami Emily-vel megtörtént a show-ban, veled is megtörténne a való életben?
Ez az első alkalom, hogy ezt a kérdést kapom. Az igazság az, hogy nem tudom, még sosem gondolkoztam ezen. Ez attól is függ, hogy mennyi mindenre emlékeznék hat év után. Remélem, visszakapnám a munkám, és sikerülne túltennem magam azon a mély drámán, amin keresztülmentem, és remélném, hogy én megértőbb tudnék lenni a környezetmmel, mint Emily a show-ban, hiszen ő nem az. Nem érti, hogy hat évig nem volt ott és mindenki továbblépett. Remélem, bennem több empátia lenne.
2. Hogy írnád le a karaktered három szóban?
Szerető/gondoskodó, rémült, határozott. Nick érzelmileg sokkal intelligensebb Emily-nél, nagyon erkölcsös és persze ő is küzd a helyzettel, ami kialakult.
3. Nick több szempontból is küzd az érzéseivel, hiszen vívódik jelenlegi és előző szerelme között, miközben a legjobbat szeretné egyetlen fiának, Flynnek. Milyen érzés apát játszani?
Nem nehéz. Sok minden volt, amit nem kaptam meg gyerekként, de ami megvolt, azok a jó szülők. Nem voltam épp egy egyszerű eset, az első 25 év egyértelműen nagyon nehéz volt a szüleim számára (nevet), de mindig odaadóak és gondoskodóak voltak, mindig a legjobbat akarták nekem. Az édesapám a legkedvesebb ember, akivel életemben találkoztam. Az, ahogy ő viszonyul hozzánk (a testvéreimmel) és az a szeretet, amit tőle kapunk és kaptunk, jó példa volt előttem. Nick számára Flynn egy emlékeztető, hiszen ő is egy "darabja" Emily-nek. Természetesen én is szeretnék apa lenni, és az előttem lévő példa miatt remélem nem is lesz nehéz helytállnom.
4. Hogy esett a választásod erre a sorozatra, mi fogott meg a sztoriban igazán?
Szerettem volna egy drámát, szerettem volna egy show-t, amiben egy nagyszerű karaktert alakíthatok, szerettem volna bonyolult kapcsolatokat. Ha ezek megvannak, akkor az már fél siker a minőségi sorozathoz. Amikor elolvastam a forgatókönyvet, akkor gondoltam, hogy ilyet még nem láttam TV-ben, és nagyon izgatott voltam. Pont olyan volt, amilyet elképzeltem. A rendező is sokat számít, ha rossz a rendező, akkor silány lehet a sorozat is, de Oded Ruskin zseniális, és briliánsan kivitelezte a show-t. Megnézte a próbavideóm, visszajelzett, de kérdéses volt, hogy korban passzolni fogok-e az Emily-t alakító színésznőhöz. Mikor Stana megkapta a szerepet, akkor biztos volt, hogy képes leszek eljátszani a férjét. Jól is működtünk együtt, megvolt a kémia, ami a képernyőn is látszik. A harmadik és negyedik részben vannak a kedvenc jeleneteim vele, mély dialógusok, amikre büszke vagyok.
5. Ez az első nagy TV sorozatod, amiben te alakítod az egyik főszereplőt. Mi volt a legnagyobb kihívás számodra?
Voltak kisebb szerepeim más sorozatokban, de ez az első, igen, ahol főszerepet kaptam és lehetőségem nyílt a nézőket utazásra vinni. Nick karaktere olyan karakter, aki végig küzd, aki próbál helyesen cselekedni és megbirkózni a helyzettel, de nem könnyű. Nekem se volt könnyű visszaadni azt a rengeteg érzelmet és mindazt, amin ő keresztülment. Ez volt a legnehezebb. Fizikailag, érzelmileg, szellemileg is fel kellett készülnöm és hiteles akartam lenni. Volt, hogy egy nap rengeteg különböző jelenetet forgattunk, és mindegyikben más érzelmi állapotban kellett lennem. Ez nem egyszerű. Próbálsz átszellemülni, miközben rohangálsz egyik sminkből a másik ruhába, és aztán csapó. Ez őrület (nevet).


























