Ez a népszerű popsláger volt Erzsébet kedvenc dala: a néhai uralkodó mindig táncolni kezdett, ha meghallotta

Minden idők egyik leghosszabb ideig trónon lévő uralkodója, II. Erzsébet királynő néha egészen más oldalát mutatta, persze szigorúan csakis a legfőbb bizalmasai, illetve szerettei előtt: nevetett, táncolt és élvezte a pillanatot, mintha csak egy teljesen hétköznapi ember lenne – főként akkor, amikor felcsendült a kedvenc slágere.

Video Itt a nagy 2026-os szerelmi horoszkóp: érzelmi áttörések éve jön

Közel álltak egymáshoz

Angela Kelly, II. Erzsébet királynő egykori személyi asszisztense és stílustanácsadója lenyűgöző bepillantást engedett a királynő mindennapjaiba, amelyekről a nagyközönség ritkán hallhatott. Angela úgy fogalmaz, a 2022-ben elhunyt Erzsébet leginkább „menő nagymamaként” maradt meg az emlékezetében, aki imádta a dédunokáit lovagolni vagy sétára vinni, és mindig tele volt energiával, sőt: humora, valamint közvetlensége minden hivatalos protokoll ellenére is megmaradt, ez a fajta természetesség pedig igazán szerethetővé tette őt a família, illetve a munkatársai számára egyaránt.

Angela 28 éven át dolgozott Őfelsége mellett, kezdetben asszisztensként, majd személyes tanácsadóként és öltöztetőként. Munkája során a királynő ruhatárának modernizálásában is szerepet kapott: neki hála rövidebb szoknyák, élénk színek és éles szabásvonalak jelentek meg Erzsébet öltözködésében, amelyek lehetővé tették, hogy az uralkodónő kiemelkedjen a tömegből, az emberek pedig így még inkább odafigyeltek a nekik szánt beszédeire. A királynő mindig is aktívan részt vett a ruhák kiválasztásában, megtervezésében, továbbá elkészítésében, így a teljes folyamatot kézben tartotta, ráadásul a színek és anyagok minden részletére odafigyelt. Mindemellett az Angela által elmondottakból derült ki nemrég az is, hogy uralkodó valóban milyen sokoldalú volt: bár rajongott a magasművészetért, a kedvenc dala egy, az egész világon ismert és imádott popszám volt, ami a 70-es évke óta óriási sláger.

Ha kíváncsi vagy, melyik dal volt Erzsébet kedvence, lapozz tovább!

Oldalak

Lifestyle
A 2000-es évek elején Dan Buettner elhatározta, hogy megfejti a hosszú élet titkát azzal, hogy ellátogatott a világ azon helyeire, ahol az emberek a legtovább éltek. Lássuk, mit tudott meg!
Sztárok
A Jim Carrey rajongók nagyon jól tudják, hogy a színész nem csak vígjátékokat szokott elvállalni.
Lifestyle
Csak azért vette meg a gyűrűt a hölgy, mert tetszett neki, de azt nem tudta senki, milyen értékes gyémánt van benne.
Utazás
Spórolj a szálláson és az utazáson: az internetes kutatások alapján ez a 3 varázslatos európai úti cél 2026-ban a legpénztárcabarátabb.
Lifestyle
A tartós kánikula és az aszály miatt az OKF közzétette azon légkondicionált helyiségek országos listáját, amelyeket bárki igénybe vehet.
Egészség
A nyári forróság nemcsak a közérzetünkre és a keringésünkre lehet hatással, hanem bizonyos fertőzések kialakulásának is kedvezhet. Egy nőgyógyászati szakértő szerint a meleg hónapokban különösen...