Debreczeni Zitáék elfoglalták a kifutópályát

Utasszállítók kerekei helyett futócipők koptatták a hétvégén a repülőtér betonját. Európában is egyedülálló módon egy működő légikikötő kifutópályáján tartottak jótékonysági félmaratont.

Renegeteg híresség is futott

Különleges sporteseménynek lehettek a részesei, akik beneveztek a Nike Futóklub, a Budapest Airport és a Wizz Air közös szervezésű jótékonysági futóversenyére. A Runway Run kedvéért néhány órára lezárták a repülőtér 1-es kifutópályáját, majd amikor elhangzott a rajtot jelző kürt, több mint 250 futó vágott neki, hogy váltócsapatokban teljesítsék a 21 kilométeres távot.

Tetszik az oldal?
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
A nagy eseményen szép számmal húztak futócipőt a hírességek is: Epres Panni és Debreczeni Zita modellek, Trokán Nóra színésznő és Gergely István olimpiai bajnok vízilabdázó közös váltóban futottak. "Életre szóló élmény volt a kifutópálya aszfaltján futni, ráadásul a félmaratont egy szuper csapattal teljesíthettem. A versenyszellem hajtott bennünket előre, és olyan nagy volt közöttünk az összetartás, hogy kizárólag az utánam következő Trokán Nórára gondoltam a hat kilométer alatt. Nem akartam, hogy túl sokat kelljen rám várnia” – mesélte a verseny után Epres Panni, aki 28 perc alatt teljesítette a hat kilométeres távot.

A soha véget nem érő kifutópálya

Az extrém helyszín mindenki számára motiváló volt, Trokán Nóra például "futókarrierje" egyik legjobb teljesítményét nyújtotta, de hasonló élményekről számolt be a többi futó is. "Különös érzés volt. Ahogy távolodtam a starttól, egy darabig még szólt a zene, aztán teljes csend fogadott. Kizárólag a saját lélegzetemet hallottam. Csak én voltam ott és a soha véget nem érő kifutópálya" - mondta Trokán Nóra, akit társai köszöntöttek a befutónál.

Oldalak

Egészség
A rák persze a genetika miatt kialakulhat olyan embereknél is, akik eddig teljesen egészséges életet éltek. Azonban ha háttérbe szorítasz néhány rossz szokást, akkor jóval kisebb az esélye, hogy...
Utazás
Még nem indult be a szezon, de lassan érdemes elgondolkodni, szeretnénk-e szállást foglalni a Balatonnál idén. Annyi biztos, hogy borsosabb árakra készülhetünk, mint tavaly.
Lifestyle
A Napoletana 1963. augusztusában nyitotta meg kapuit a Váci utca 16-ban, az egykori Fontana üzletház helyén. Akkor viszont még nem igazán tudtuk, mi is az az eredeti olasz gasztronómia!