Benedek Tibor édesapja a fia elvesztéséről vallott: a színész szerint az unokája megszólalásig hasonlít a legendás vízilabdázóra

Benedek Tibor édesapja, Benedek Miklós jó egészségnek örvend, ám a lelkében dúló fájdalom sosem múlik már el. A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész nemrég egy interjú során vallott a fia elvesztéséről, valamint arról, hogy nyolcadikos unokája mennyire hasonlít az elhunyt sportolóra.

Tragédia

Benedek Tibor 1972-ben látta meg a napvilágot Budapesten: noha igazi művészcsaládból származott – nagyapja és apja, Benedek Miklós is a színészetben találta meg a számításait –, ő maga teljesen más területen képzelte el a jövőjét. Ötéves korában került először kapcsolatba a sporttal, édesanyja vitte el úszni orvosi javaslatra, mivel gerincproblémái voltak: az úszás helyett azonban a labdajátékok jobban vonzották, így a vízilabda mellett döntött. Szorgalmának és tehetségének köszönhetően 8 esztendősen már bekerült a Központi Sport Iskolába, ahol fiatalkori éveinek legnagyobb klubsikereit érte el a nyolcvanas években. 1989-ben Ifjúsági Európa-bajnok lett, 1990-ben már a felnőttválogatottban játszott eredményesen, 1991-ben pedig a Junior Világbajnokság bronzérmese lett, első nagy nemzetközi sikerét pedig az UTE-val érte el 1994-ben. A világklasszis sportoló háromszoros olimpiai bajnokként és egyszeres világ- és Európa-bajnokként írta be magát a történelembe, emellett két vb-ezüstöt és egy bronzérmet, valamint két Eb-ezüstöt és három bronzérmet szerzett. Egyszer nyert világkupát, kétszer pedig világligát. 2020 májusában azonban bejelentette, hogy visszavonul minden vízilabdával kapcsolatos tevékenységtől – döntése okáról csupán annyit mondott, hogy kizárólag magánjellegű. Ekkor még senki sem sejtette, hogy súlyos egészségügyi gondja van: küzdelme két éven át tartott és ezalatt lefogyott, de szinte az utolsó pillanatig dolgozott, tanított. Életének utolsó napjait végül intenzív osztályon töltötte. További részletek a galériában!

Video A Hegyi doktor Magyarországon: Interjú Hans Sigl-el

Epres Panni férje, Benedek Tibor halála óta nem adott televíziós interjút, most azonban megtörte a csendet, és a Fókusznak őszintén mesélt az elmúlt egy év nehézségeiről.

Leadfotó: MTI/Mónus Márton

Oldalak

Sztárok
Vasárnap este kiderült, ki nyerte a Sztárban Sztár All Stars második évadát – A döntőben került sor az év televíziós bejelentésére is!
Lifestyle
A fogyókúrák világa tele van hangzatos ígéretekkel, mégis ritka az, ami valóban működik – most azonban felbukkant egy olyan összetevő, amelyet egyre többen kevernek a reggeli kávéjukba, és döbbenetes...
Lifestyle
Épp úgy indult ez a nap, mint oly sok hasonló, amelyiken esküvőt tartanak.
Egészség
A megfelelő folyadékbevitel alapvető, de nem mindegy, mit iszunk. Egyes italok – főleg az üdítők – hosszú távon komoly károkat okozhatnak.
Lifestyle
Új perspektívát adhat a Halaknak egy meglepő felismerés. Napi horoszkóp.
Lifestyle
A Szűz előre tudni fogja, mikor és hogyan csináljon pénzt. Heti horoszkóp.