Bemutatjuk napjaink hercegnőit

A teljesen egyszerű, hétköznapi lány és a herceg szerelme nem csak a mesékben létezik.

Ha valaki meghallja a hercegnő szót, valószínűleg akaratlanul is Hamupipőkére, Csipkerózsikára, vagy egy másik tündérmese hősnőjére asszociál majd. De ha nem is egy mesebeli hercegnő jelenik meg lelki szemei előtt, akkor is minimum egy fodros estélyi ruha, csillogó ékszerek, korona, bálok, fényűzés, pompa, és nem utolsósorban egy herceg.

Ez pedig természetes, a felsorolt kellékek mind hozzátartoznak a hercegnőséghez. Legfőképpen az utolsó: logikus ugyanis, hogy ha akad egy herceg, annak mindenképpen feleséget kell találnia magának.

Lassan száz éve már, hogy Magyarország államformája köztársaság, így be kell érnünk királyok és hercegek nélkül. Akad azonban számos másik ország világszerte, ahol lányok milliói álmodozhatnak a fehér lovon (vagy talán inkább egy fehér Porsche-ban) megérkező hercegükről. Régen elképzelhetetlen lett volna, hogy egy trónörökös rangján alul kössön házasságot, de az utóbbi időben erre nem egy példát láttunk.

Ott van például Jordánia hihetetlenül népszerű királynője, Rania, aki a Citibank illetve az Apple cégek teljesen hétköznapi dolgozója volt, míg Abdullah hercegnek meg nem akadt rajta a szeme. Rania azóta már királynő, négy gyerek anyja, és a világ egyik legbefolyásosabb asszonyaként tartják számon.

Grace Kellynek hírnévért már nem kellett a szomszédba mennie, amikor beleszeretett a monacoi hercegbe. A hollywoodi sztár 1956-ban tartotta a 600 vendéget számláló mesebeli esküvőjét, amelyet a sajtó az évszázad lagzijaként emlegetett.

A norvég trón örököse későbbi hercegnőjét egy rock koncerten pillantotta meg, egy nyári fesztivál során. A toleráns norvégokat még az sem zavarta, hogy a nő egyedülálló anya volt. A közvéleményt a vad partik háborították fel inkább, amiken egykor részt vett. Ezért a királyi esküvő előtt könnyes bocsánatkérést kellett intéznie leendő alattvalóihoz.

Diana Spencer valószínűleg a modernkori hercegnő fogalmának megtestesítője. Egy félénk óvónőből egycsapásra a világ legtöbbet fotózott nőjévé vált, amikor hozzáment a walesi herceghez. Óriási népszerűsége a válásuk után sem csökkent, milliók csodálták őt stílusa, bája és humanitárius munkái miatt. 1997-ben bekövetkezett korai és tragikus halála óta is úgy emlegetik, mint a nép hercegnőjét.

A japán trónörökös pár az átlagosnál rögösebb úton jutott el az oltárig, hiszen a leendő hercegnő kétszer is visszautasította a felkínált eljegyzési gyűrűt hatéves kapcsolatuk során. Végül mégis feladta sikeres karrierjét a japán külügyminisztériumban, és beadta a derekát, hogy a trónörökös felesége legyen.

Sarah Ferguson hiába ment hozzá András yorki herceghez (ezzel egyébként egyben ő lett Diana sógornője is), hercegnői karrierje nem végződött valami fényesen. Mindennapjait folyamatos rosszindulatú pletykák sora kísérte, illetve a brit sajtó minden cselekedetét górcső alatt vizsgálta. Ez a történet nem ért tündérmesei happy endet, válással végződött a kapcsolat.

Hozzá képest Spanyolország hercegnőjének élete maga a hollywoodi sikersztori. Letizia már egy zátonyra futott házasságon is túl, egy spanyol tv társaság műsorvezetőjeként dolgozott, mikor találkozott későbbi férjével, Felipe herceggel. Ő lehet az első a spanyolok történelme során, aki közemberből királynővé válhat.

Igazi filmbeli históriával a hollandok szolgálhatnak, ahol egy argentin földbirtokos lánya, Zorreguieta egy sevilla-i parti során találkozott jövendőbelijével, Willem-Alexander herceggel. A lánynak fogalma sem volt a férfi igencsak előkelő rokonairól, a herceg pedig nem világosította fel őt. Később persze erre is fény derült, és a fiatalok összeházasodtak. Előbb azonban belekevertek még egy hollywood-os csavart kettejük történetébe. A holland parlament ugyanis kis híján bojkottálta a királyi frigyet, amikor rájöttek a jövendő hercegnő apjának kétes kapcsolataira néhány egykori argentin diktátorral. A kis közjáték viszont, ha egy filmben lennénk, a bonyodalom szerepét töltötte volna be csupán, végül azonban semmi sem menthette meg az ifjú párt a boldog végkifejlettől és a fényűző esküvőtől.

A történet tanulsága, hogy sosem szabad feladni a keresést a hercegünk után. Noha nálunk IV. Károly óta nem koronáztak senkit királlyá, de nyugodtan körbenézhetünk Európa szerte. Bár Nagy-Britanniában Vilmos herceg a napokban jelentette be az eljegyzését, mégsincs minden veszve. Ha valaki szeretné kipróbálni, milyen kényelmesek lehetnek a Buckingham Palota vagy a Windsor-i kastély előkelő lakosztályai, még mindig ott a lehetőség: Vilmos öccse, Harry még szabad préda, ráadásul nemrég szakított a barátnőjével. Lányok, tiétek a pálya!
 

Oldalak

Sztárok
Mikes Anna és Krausz Gábor hamarosan visszatérnek Magyarországra az Ázsia expressz forgatásáról. Remélhetőleg csak pozitív élményekkel gazdagodtak odakint.
Sztárok
Rengeteg legendás csókjelenetnek lehettünk már tanúi a filmvásznon, de gondoltad volna, hogy akadnak köztük olyanok is, melyeket a színészek belülről teljesen másként éltek meg, mint azt...
Sztárok
A Buckingham-palota újra és újra azt kommunikálja, hogy Károly király jól van, kezelése pedig remekül halad, ugyanakkor mintha maga az uralkodó egyre inkább aggódna.