Sztárok

A Compact Disco teljesen megvadul az új lemezükön

A Compact Disco ismét stúdióba vonul. A fiúk az új nagylemezükön dolgoznak, amelynek hangzása a szokásosnál kicsit vadabb lesz. A zenekar közben járja az ország klubjait, Budapesten pedig április 19-én ad koncertet az A38 fedélzetén.

Harmadik nagylemeze dalain dolgozik a Compact Disco. A hazai elektronikus zenei szcéna egyik legnépszerűbb zenekarának tagjai a napokban bevonulnak a Tom-Tom Stúdióba, ahol néhány új dalt már rögzítenek is.

Video Itt a nagy 2026-os szerelmi horoszkóp: érzelmi áttörések éve jön

"Nem kapkodunk, mert az új albumot ősszel tervezzük megjelentetni. A stúdióba most néhány olyan szerzeményt viszünk el, amelyek már majdnem készen vannak. A hangzásban kicsit vadabb, rockosabb irányba fogunk elmozdulni, de az elegánsabb fajtából, hiszen alapvetően maradunk a tőlünk megszokott stílusnál. Producerként csatlakozott hozzánk Szakos Krisztián, akivel ráérősen kísérletezünk, új ötleteket próbálunk ki, szóval igazi örömzenélés várható a következő két hétben" - mondta Walkó Csaba, a Compact Disco énekese.

A készülő album kulisszatitkait videónapló formájában osztják meg rajongóikkal, vagy ahogyan ők nevezik magukat a Compact-család tagjaival. A zenekar október végéig mobiltelefonnal és kézikamerával rögzíti majd az élményeit. Az érdeklődők havonta két részt nézhetnek meg a Finlandia támogatásával, és a videónaplóban lehet majd hallani az első dalrészleteket is. A várhatóan tíz epizódból álló sorozatot a Lángoló Gitárok blogon, a 1 Music Channel műsorán és a zenekar hivatalos Facebook-oldalán teszik elérhetővé. A Compact Disco az új album (ami már nem a CLS Musicnál, hanem a Tom-Tom Recordsnál jelenik meg) első végleges dalát májusban mutatja be.

A stúdiómunkálatok közben a Compact Disco továbbra is járja az ország klubjait. Budapesten legközelebb április 19-én, pénteken este lépnek fel az A38-on. „Nagyon szeretjük a hajót, mindig jó hangulatúak a koncertek ebben a közegben, ezért örülünk, hogy visszatérhetünk a fedélzetre. Ezen az estén nemcsak a legnagyobb slágereinkkel várjuk a közönséget, hanem előveszünk néhány ritkábban játszott szerzeményt is, és megtáncoltatjuk a vendégeket” - tette hozzá Walkó Csaba.

A Compact Disco április 19-i budapesti koncertjére a belépő elővételben 1200, a fellépés napján a helyszínen pedig 1600 forintba kerül. Elővételes jegyek már kaphatók az A38 pénztárában és honlapján keresztül.

Fotók: Temesi Ádám

Oldalak

Sztárok
Lifestyle
A modern csillagászat próbálja egyszerre feltárni a galaxis fizikai szerkezetét és azokat a feltételeket, amelyek meghatározzák, hol lehet élet a Tejútrendszerben.
Sztárok
A mindig csodás Alexandra Daddario ott volt a lelátón, és Angliának szurkolt a foci-vb-n.
Lifestyle
Vannak szobák, amiket csak ventilátorral tudunk hűteni a klíma helyett, azonban nem mindegy, hogyan.
Sztárok
A TV2 már javában készül az őszi szezonra, és úgy tűnik, idén sem maradnak izgalmak nélkül a nézők. Fischer Gábor, a TV2 Csoport programstratégiai és tartalomgyártási igazgatója egy friss videóban...
Utazás
A nyári szabadságok és a repülős utazások főszezonjában szinte nincs olyan ember, aki ne vágyna egy kis extra kényelemre a turistaosztály szűkös soraiban. Szerencsére létezik néhány pofonegyszerű,...
Lifestyle
A banán az egyik legnépszerűbb és legtöbbet fogyasztott gyümölcs hazánkban, ám a legtöbben a pucolás után azonnal a kukába hajítják a külső burkolatát. Pedig a banánhéj valóságos aranybánya az...