Váratlan fordulat - 36 millió forintért kelt el a 10 ezer forintos óra

Száznégyezer fontért (36 millió forintért) kelt el a Tűzgolyó című James Bond-filmben Sean Connery karján látható óra a Christie's aukciósház szerdai árverésén.
Az 1965-ös filmből származó karórát 25 fontért szerezte meg egy angol kirakodóvásáron egy alkalmi vételekre vadászó vásárló néhány éve. Az aukciósház szakértői maximum hatvanezer fontot vártak az óráért a szerdai árverésen.
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Az órát eredetileg 1962-ben a svájci Breitling cég gyártotta, majd a Bond-film stábja alakította át. A film számára csupán egyetlen példány készült a fontos kellékből, amely később jó időre eltűnt, majd az említett kirakodóvásáron bukkant fel. Elképzelhető, hogy egy olyan alkalmazott adhatta tovább, aki annak idején a Bond-filmek forgatási helyszínén, a Pinewood filmstúdióban dolgozott.
1,8 milliárd forint egy telefonért - Nézd meg a világ két legdrágább mobiltelefonját
Forrás: MTI
Fotók: thesuitsofjamesbond.com; Facebook


























