Mindenki használja az USB-csatlakozók négyzet alakú lyukait, de fogalmuk sincs, miért is van rajta

USB-csatlakozót rengetegen használnak napi szinten, de a többségnek fogalma sincs, hogy mit jelentenek az ezüst felületen a négyzet alakú lyukak.
Jobban kell rájuk vigyázni, mint azt hittük?
Az informatikai világ folyamatosan fejlődik, és az egyik legjelentősebb újítás az USB (Universal Serial Bus) technológia megjelenése volt anno. Az USB-csatlakozók és pendrive-ok forradalmasították az adatátvitelt, egyszerűbbé és gyorsabbá téve a különböző eszközök közötti kapcsolatot, amiket a mai napig használunk.
Az USB szabvány fejlesztése elég korán, az 1990-es évek elején kezdődött, amikor a számítástechnikai iparban dolgozó vezető vállalatok felismerték, hogy szükség van egy egyszerű és gyors adatátviteli megoldásra. Az USB Implementers Forum, amelyet olyan cégek alapítottak, mint az Intel, Microsoft és IBM, 1996-ban mutatta be az első USB 1.0 szabványt. Ez a verzió 12 Mbps adatátviteli sebességet biztosított, ami jelentős előrelépés volt a korábbi párhuzamos és soros portokhoz képest.
Az USB lehetővé tette a „plug and play” működést, vagyis az eszközök azonnali felismerését és használatát, valamint a gyors adatátvitelt. Az USB 2.0 (2000) már 480 Mbps sebességet biztosított, míg az USB 3.0 (2008) elérte az 5 Gbps sebességet.
Bár az USB használata egyszerű, a többség mai napig nem tudja, hogy mit jelentenek rajta a négyzet alakú lyukak. Nos, a galériánkban tiszta vizet öntünk a pohárba!