Óriási bajba kerülhet az az autós, aki erről lemarad: Szigorú figyelmeztetést adott ki ma reggel a NAV

Hatalmas felbolydulást okozott az autósok körében az adóhatóság ma reggeli bejelentése, amely egy olyan kritikus és megmásíthatatlan dátumra hívja fel a figyelmet, amellyel kapcsolatban rengeteg magyar járműtulajdonos él tévhitben.
Fontos figyelmeztetés
Sokan hajlamosak az utolsó pillanatra hagyni a hivatalos ügyeik intézését, abban a hiszemben, hogy a későbbiekben egy méltányossági kérelemmel vagy igazolással mindent orvosolni lehet, ám a hatóság most világossá tette, hogy a június 30-ai határidő jogvesztő. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy aki akár csak egyetlen nappal is kicsúszik ebből az idősávból, az végleg elveszíti a lehetőséget, és még igazolási kérelemmel sem mentheti ki a késedelmét. Pedig a tét hatalmas, hiszen eddig már csaknem 37 ezer magyar autós élt a lehetőséggel, összesen mintegy 1,5 milliárd forintnyi gépjárműadóra kérve a magánszemélyeknek automatikusan járó, legfeljebb 5 havi pótlékmentes részletfizetést. Ez a speciális könnyítés óriási mentőöv mindazoknak, akik nem tudják vagy nem akarják egy összegben kifizetni a terheket, ráadásul az elbírálása teljesen automatikus, a kérelmet nem kell indokolni, és a NAV a fizetési nehézség okát sem vizsgálja. Aki viszont nem lép időben, az egycsapásra egy rendkívül barátságtalan eljárásban találhatja magát, ahol a folyamatosan növekedő késedelmi pótlékok mellett a legrosszabb forgatókönyvvel, vagyis a jármű forgalomból történő kivonásával is számolnia kell.
























