Miért fontos az antibakteriális felület
Ki ne szeretne egy fárasztó nap után elnyújtózni egy kád forró vízben? Relaxálni, zenét hallgatni? Ezek a pár perces kikapcsolódások egy nő életében sokat jelentenek. Még jobb, ha takarítani sem kell a kádat a fürdő előtt!
A modern szaniterek esetében az antibakteriális felület szinte alapvető elvárásnak mondható, aminek a legtöbb gyártó szerencsére eleget is tesz. Az M-Acryl kádak egytől-egyig antibakteriális felülettel rendelkeznek, ami számos előnnyel jár, és megkönnyíti, kényelmesebbé teszi a mindennapokat.
Mit takar pontosan az antibakteriális kifejezés?
Ez a kifejezés terjedt el a köztudatban, és nagyjából meg is magyarázza, hogy miről van szó, ugyanakkor nem elég pontos a szóhasználat. Az antibakteriális felület lényege ugyanis az, hogy minden mikroorganizmussal szemben védelmet nyújt, nem csak a baktériumokkal szemben.
Nem kell aggódni semmilyen egysejtű vagy vírus miatt, hiszen azok nem tudnak megtelepedni és terjedni a felületen, sőt el is pusztulnak, és még azt is megakadályozza, hogy azok visszatérjenek.
Kérdések, bizonytalanságok
Felmerülhet a kérdés, hogy mi szükség van az antibakteriális felületre, ha úgyis rendszeresen, tisztítószert alkalmazva takarítunk. Nos, a tisztítószerek valóban hatékony megoldást nyújtanak, hosszú távon azonban nem képesek távol tartani a kórokozókat. Az antibakteriális felület viszont éppen ezt teszi lehetővé, így nincs rá szükség, hogy naponta kisikáljuk a kádat, vagy épp a mosdókagylót.
Habár ez a különleges felület nagy hatékonysággal és hosszú távon nyújt védelmet, bizonyos időközönként érdemes szivacs és tisztítószer után nyúlnunk. A kettőnek a kombinációjával közel 100%-os eredmény érhető el, és nem kell aggódni a baktériumok, gombák, vírusok és egyéb kórokozók miatt.
Főleg hölgy felhasználókban felmerülhetnek bőrápolással kapcsolatos kérdések, hogy vajon nem irritálja vagy szárítja-e a bőrt az antibakteriális bevonat. A válasz szerencsére határozott nem.
A bőr fizikai és kémiai összetétele eltér a kórokozókétól, így arra semmilyen negatív hatás nem fejt ki. Egy független, szakértő gárda minden egyes legyártott terméket alaposan bevizsgál, és teljesítménynyilatkozattal erősítik meg, hogy minden a legnagyobb rendben van-e az akrillal.
Antibakteriális felületek alkalmazási területei
Ezt a típusú felületet nem csupán a fürdőszobai szaniterek esetében használják, hanem számos egyéb alkalmazásban is.
Gondoljunk például a műfogsorokra. Teljesen életszerűtlen lenne az, hogy akik ilyet viselnek, óránként fogat mossanak, vagy éppen szájvizezzenek, ugyanakkor a kórokozókkal szembeni védelem a szájban kritikus jelentőséggel bír. Éppen ezért ezeknek a termékeknek az esetében is antibakteriális anyagokkal dolgoznak, ami tisztítás után a lehető legtovább távol tartja a bacikat és kártékony egysejtűeket.
A mindennapok során máshol is találkozhatunk ilyen felülettel. Például sok fémkilincs esetében, amik kézről kézre járnak és táptalajként szolgálnának a fertőzések terjesztésének.