Lifestyle

Bámulatos fotók: ők lettek a 40. Magyar Sajtófotó Pályázat díjazottjai

Kihirdették a 40. Magyar Sajtófotó Pályázat díjazottjait. A MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztálya által meghirdetett pályázat legjobb munkáiból kiállítás nyílik és évkönyv is megjelenik.

A díjnyertes fotók

Idén 245 fotográfus 2305 pályaművet küldött be az egyedi kép és sorozat kategóriákban, összesen 5810 képpel - mondták el a pályázat szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Bánkuti András és Szigeti Tamás szervezők.

Mint közölték, a negyvenéves jubileum tiszteletére idén két kiállítás is nyílik: a 40. Magyar Sajtófotó Kiállításnak a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ad otthont, a pályázat eddigi négy évtizedes történetét felidéző tárlat pedig szabadtéren lesz látható.

A nemzetközi zsűri tagjai idén Szlukovényi Tamás, Donald Weber, Joao Silva, Lois Lammerhuber és Révész Tamás voltak; Lois Lammerhubert betegsége miatt az utolsó fordulóban Szigeti Tamás helyettesítette.

A díjnyertes alkotások a következők:

• A Hír-, eseményfotó kategóriát Móricz-Sabján Simon (Világgazdaság) nyerte, csakúgy, mint a Képriport kategóriát, valamint a legjobb hírképért odaítélt Escher Károly-díjat és a legjobb kollekcióért járó Munkácsi Márton-díjat.
  • A Mindennapi élet (egyedi) kategória első helyén Hullan Zsuzsa (Vígszínház) végzett, a Mindennapi élet (sorozat) kategóriában pedig Bődey János (Telex.hu) munkáját ítélte a zsűri a legjobbnak.
  • Kerekes M. István (szabadfoglalkozású) kapta az Emberábrázolás-portré (egyedi) kategória első díját, míg az Emberábrázolás-portré (sorozat) kategóriát Becze Anita (szabadfoglalkozású) nyerte.
  • A Művészet (egyedi) kategória legjobbja Oláh Tamás (szabadfoglalkozású) fotója lett, a Művészet (sorozat) kategóriában pedig Fekete István (szabadfoglalkozású) munkáját sorolták az első helyre.
  • A Sport (egyedi) kategória élén Barbara Gabriella (szabadfoglalkozású) végzett, míg a Sport (sorozat) legjobb pályázatát Béres Márton (Népszava) küldte be.
  • Szabó Géza Attila (B.Y. Ecoline Kft.) kapta a Természet és tudomány (egyedi) kategória első díját, a Természet és tudomány (sorozat) kategóriában pedig Radisics Milán (szabadfoglalkozású) érdemelte ki az első helyet.
  • A Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategória első díjával Zagyi Tibort (Népszava) tüntették ki, míg a Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (sorozat) kategória győztese Lex Mihály (Lex Antikvitás Kft.) lett.
  • A fenntarthatósági különdíjjal Kállai Márton (Szabad Föld/Mediaworks) pályázatát ismerte el a zsűri, a 30 év alatti, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporternek járó Szalay Zoltán-díjat Erdős Dénes (Népszava) kapta meg, a megyékben dolgozó, legjobb teljesítményt nyújtó fotóriporter pedig Röhrig Dániel (Adathir.hu) lett idén.
  • Az MTI/MTVA fotóriportereit több kategóriában is díjazták: a Sport (egyedi) kategória második helyét Illyés Tibor, a harmadikat Koszticsák Szilárd, a Sport (sorozat) kategória második helyét Vasvári Tamás szerezte meg. Mónus Márton, az MTI/MTVA külsős fotóriportere pedig szabadúszóként készített képével a Társadalomábrázolás, dokumentarista fotográfia (egyedi) kategóriában második díjat kapott.

A pályázat két nagydíjának nyerteseit április 12-én hozzák nyilvánosságra, a 40. Magyar Sajtófotó megnyitóján.

A 40. Magyar Sajtófotó Pályázat pályázat győzteseinek teljes gyűjteményét itt tudod megtekinteni.

Csaknem 40 hazai rockzenekar, többek között Kalapács József, a Pokolgép és a Piramis is csatlakozott már a RockMobil kezdeményezéshez, ami többek között a járvány okozta bizonytalanságot és kiszolgáltatottságot igyekszik csökkenteni a könnyűzenei életben.

Fotó és leadfotó: MTI/Oláh Tamás

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Sokan kihagyják ezt a jelentéktelennek tűnő, ámde annál fontosabb lépést a sonkafőzés során. Vajon te is itt hibáztál eddig?
Sztárok
Ha ezt túl fogja élni Krausz Gábor és Mikes Anna szerelme, akkor valószínűleg mindent. A sztárpáros igyekezett megnyugtatni a rajongókat.
Sztárok
Gal Gadot nem sokat beszél a magánéletéről, így senkit sem lepett meg, mikor kiderült: nemrég a legnagyobb titokban hozta világra negyedik gyermekét. A DC sztárja most friss fotóval jelentkezett az...