Másfél év után először nem a pandémia miatt aggódunk leginkább - ezek az új félelmeink
Már lassan két éve a világjárvány foglyai vagyunk, jelenleg mégsem a koronavírus áll első helyen legnagyobb kollektív félelmeink rangsorában.
Már nem félünk a vírustól
A pandémia először 2020 elején söpört végig a világon, megváltoztatva mindazt, amit az utolsó békeévig, 2019-ig gondoltunk a világjárványokról. A koronavírus felforgatta az életünket, a betegség miatt arra kényszerültünk, hogy megváltoztassuk alapvető szokásainkat, hosszú hónapokat töltöttünk a négy fal között, sokáig el voltunk zárva a legalapvetőbbnek tűnő szolgáltatásoktól, s nem csoda, hogy sokakat mentálisan is megviseltek az egymást követő karanténidőszakok. Ugyanakkor másfél év után először nem a koronavírus végzett az élen az Ipsos What Worries the World (Mi nyugtalanítja a világot) nevű kutatásában.
Az Ipsos 28 országot vett górcső alá, ezen országuk átlagát tekintve mindössze a megkérdezettek 29 százaléka nyilatkozott úgy, hogy továbbra is a koronavírus-járványt látja az emberiségre leselkedő legkomolyabb veszélyforrásnak. (Szeptemberben ugyanez az érték még 36 százalék volt.) Ma már többen aggódnak a szegénység, a társadalmi egyenlőtlenségek és a munkanélküliség, mint a pandémia miatt - mutat rá az Ipsos jelentése.