Cupertino lebegő szerzetese
Giuseppe Desa 1603-ban született Dél-Itáliában, s már az iskolás éveiben is sokszor esett révületbe, ezért is kapta a ,,tátott szájú" gúnynevet.
Szerzetesi pálya
Giuseppe 1620-ban a szigorú regulájú kapucinusokhoz lépett be, de 8 hónappal később kizárták, s végül 25 éves korában a Cupertino mellett fekvő Grottaglie ferences rendi szerzetese lett. A szigorú böjtöket folytató és önmagát kíméletlenül korbácsoló szerzetest hamar kitiltottál az istentiszteletekről, mert egyre gyakrabban esett önkívületi állapotba.
Levitáció
Giuseppe, azaz József először 1638-ban Nápolyban, az örmény Szent Gergely-templomban emelkedett a levegőbe imádkozás közben, aminek több szemtanúja is volt. Később amikor néhány földműves nem tudott felemelni egy súlyos keresztet, állítólag a József a levegőbe emelkedett és helyére tette azt.
A pápát is meggyőzte
A Rómába rendelt szerzetes a megdöbbent VIII. Orbán pápa előtt is a levegőbe emelkedett, s különleges képességének még számos szemtanúja akadt. Cupertinói József állítólag több mint 70 alkalommal végzett még levitációt 1663-ban bekövetkezett haláláig. A ferencest 1767-ben szentté is avatták, ő lett az utazók, pilóták és űrhajósok védőszentje.
200 feljegyzett eset
A levitáció két évezrede ismert jelensége egyáltalán nem ritka, hisz a katolikus szentek közül is legalább 200 esetet jegyeztek fel. A levegőbe emelkedés gyakran transzban, illetve vallásos önkívületi állapotban történt, például Avilai Szent Teréz számos alkalommal imádkozás közben lebegett a föld felett akár félórán keresztül is.
Nem csak a keresztények képessége
Az iszlám Haudar, egy XII. századi iráni dervis is képes volt a különleges mutatványra, ám a feljegyzések szerint az egész csak a megfelelő légzéstechnikán és a koncentráción múlt. A transzcendentális meditációt végzők azt állítják, hogy a rádzsa jóga csodálatos erőket csal elő az emberből, ilyen például a laghiman, azaz amikor az illető képes felvenni a levegő könnyűségét.