Lifestyle

Kiderült, mi lett a vége a TV2, az RTL, és az ATV csatájának

Persze még csak az egyik csata ment le a TV2 az RTL és az ATV között, a háború tovább folytatódik majd.

Riportműsorok csaptak össze vasárnap este a tévében

A magyar televíziós piac két meghatározó szereplője, a TV2 és az RTL, hosszú évek óta versenyez egymással a nézők kegyeiért. A két csatorna folyamatosan új műsorokat, formátumokat és marketingstratégiákat alkalmaz, hogy növelje nézettségét és megelőzze a riválist.

A két csatorna harca a magyar televíziózás kezdete óta jelen van. Az RTL Klub (Ugye ma már RTL) 1997-ben indult, míg a TV2 szintén ugyanebben az évben kezdte meg működését. Azóta folyamatosan próbálják egymást felülmúlni a nézettségi mutatókban, hiszen a reklámbevételek és a piaci dominancia szempontjából kulcsfontosságú, hogy melyik csatorna tudja magához vonzani a legtöbb nézőt.

Video A Hegyi doktor Magyarországon: Interjú Hans Sigl-el

A verseny különösen kiélezett a főműsoridőben, amikor a legnagyobb nézettségű műsorok kerülnek adásba. A TV2 és az RTL gyakran ugyanabban az idősávban indít hasonló formátumú műsorokat, hogy közvetlenül versenyezzenek egymással. Ez a stratégia arra épül, hogy a nézők figyelmét elvonják a konkurens csatornától, és saját műsoraikra irányítsák.

Most vasárnap különösen éles volt a harc, és meg kell említeni az ATV-t is, ami beszállt a küzdelembe a Napló miatt. Mi lett ennek a vége, azt a galériánkban megmutatjuk!

Leadfotó: 123RF

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
A híresség mindig készen áll a megújulásra, stíluscseréivel pedig rendre magára vonja a figyelmet. Így történt ez a Sztárban Sztár All Stars című műsor döntőjében is, ahol teljesen új hajszínnel...
Home&Design
A karácsonyi dekoráció nem csupán látvány, hanem az otthon ünnepi átalakítása is.
Lifestyle
Növényeink elrendezése nemcsak kreatív játék, hanem otthonunk hangulatát is teljesen új szintre emelheti.
Lifestyle
Rendszeresen részét képezi az étrendednek a görög joghurt? Akkor érdemes tovább olvasnod, ugyanis megtudhatod, milyen hatással van a szervezetedre, ha sűrűn fogyasztod.
Sztárok
Fejes Tamás rögtön 70 ezer forinttal kezdett a Kincsvadászokban, pedig azt se tudta, mi van a lepel alatt.
Egészség
Sokszor éppen az okozza a makacs pattanásokat, amire a legkevésbé gyanakodnánk, még akkor is, ha mindent megteszünk a szép, tiszta bőrért.