"Van még egy meglepetésünk!” – Amanda anyja sokkot kapott, amikor meglátta a második kiságyat

A fiatal házaspár a végsőkig feszítette a húrt, amikor úgy döntöttek, hogy a családjuk előtt is elhallgatják a várandósság legfontosabb részletét. Amanda és férje nemcsak a baba nemét vagy nevét tartották titokban, hanem azt a tényt is, hogy egy helyett rögtön két újszülöttel bővül a családjuk. A nagyszülők első látogatásáról készült felvétel most bejárja a világhálót, és milliók szívét facsarja meg a látványos megdöbbenés.
Gyermekáldás
A modern szülőség korszakában egyre gyakoribb jelenség, hogy a fiatal párok igyekeznek minél tovább megőrizni a várandósság intimitását, és gyakran még a legközelebbi hozzátartozók elől is eltitkolják a születendő gyermek nemét, sőt, olykor még a kiválasztott nevet is. Ez a fajta tudatosság segít abban, hogy a kismama és az édesapa a saját tempójában élje meg az örömteli várakozást, mentesülve a külvilág elvárásaitól és kéretlen tanácsaitól. Azonban az amerikai Amanda és férje egy egészen extrém utat választottak: ők magát az ikerterhesség tényét hallgatták el kilenc teljes hónapon át. Miután a tizedik héten az ultrahangvizsgálat során az orvosuk két apró, de határozott szívdobbanást észlelt, a pár elhatározta, hogy ezt a „kettős áldást” meglepetésnek tartogatják. „Megdöbbentünk és nagyon örültünk” – emlékezett vissza az édesanya a pillanatra, amikor kiderült, hogy a tíz évig tartó lombikbébi program után nem egy, hanem rögtön két testvérrel gazdagodik az otthonuk. A tervük az volt, hogy csak akkor rántják le a leplet a titokról, amikor a nagyszülők személyesen is tiszteletüket teszik náluk. Amanda szerint nem volt könnyű feladat a hallgatás: „Nem volt könnyű titokban tartani a babát, és néha azt hittük, hogy elárultuk magunkat” – vallotta be később, de a kitartásuk végül kifizetődött, hiszen a reakció, amit kaptak, minden nehézséget feledtetett.




























