A halál ibolyái

1879-ben a zuluk Isandlwana mellett megsemmisítették az angolok egyik hadoszlopát. Az erősítés megérkezésekor az újonnan érkezettek között volt Eugéne Louis Napóleon is.

Csatába indul a herceg
A 23 éves francia herceg, a száműzött III. Napóleon és Eugénie császárné fia megérkezése után röviddel már az egyik arcvonalban harcoló hadoszlopba lett beosztva, pedig meghagyták, hogy a fiatal herceget ne veszélyeztessék feleslegesen.

Hősies halál
A hősiesen küzdő herceg két társával a zuluk kelepcéjébe került, ahol lova megbokrosodott és földre vetette gazdáját, akit a zuluk dárdáikkal egyből legyilkoltak. A herceg szinte felismerhetetlen holtestét az ütközet végeztével megtalálták és visszaküldték Angliába, hogy ott végső nyugalomra helyezzék.

Különös illat
Egy évvel később Viktória királynő engedélyezte Eugénie császárnénak, hogy Afrikába utazzon és megnézze, hogy hol esett el a fia. A helyet kőhalom jelölte, de teljesen benőtte a gyom, így a császárné hiba kereste, mígnem egyszer csak ibolyaillatot érzett. Bár Afrika azon részén egyáltalán nem élt meg ez a virág, a herceg halálának helyszínén több halomnyi ibolya virágzott. Mikor Eugénie rátalált a helyre, csak azzal tudta magyarázni a különös történéseket, hogy fiának mindig is az ibolya volt a kedvenc virága.

Oldalak

Sztárok
Szerencsétlenségek sorozata nehezíti meg mostanában Kárpáti Rebeka életét, ráadásul a TV2 csatornáján futó Zsákbamacska sajtótájékoztatójára is mankóval érkezett – sérüléséről bővebben mesélt a...
Lifestyle
Úgy néz ki az ingyen pia még arra is rá tudja venni az embereket, hogy tegyék le a telefonjukat. Eldőlt, hogy a bortól minden mámorosabb!
Utazás