Válasszunk okosan klímaberendezést

Egy klímaberendezés hosszú távú befektetés, számtalan lehetőség elérhető a piacon, de van néhány igazán fontos kritérium, amelyeket érdemes figyelembe venni, mielőtt döntést hozunk. Az energiahatékonyság, a fűtési funkció, a design, a zajszint és a garancia is mind-mind olyan szempont, amely kulcsfontosságú lehet a választásban.
Energiahatékonyság
Ezért is elengedhetetlen szempont a választásban az energiahatékonyság, hiszen egy korszerű berendezés hosszú távon jelentős megtakarítást is eredményezhet.
„Célszerű A+++ vagy A++ energiabesorolású modellt választani, mert ezek hosszú távon lényegesen kevesebb energiát fogyasztanak” – tanácsolja a szakértő. „Mindenképp ellenőrizni kell a SEER (hűtési) és SCOP (fűtési) hatékonysági értékeket, minél magasabb a feltüntetett mutató, annál jobb a készülék hatékonysága. A berendezés energiacímkéjéről minden fontos információt le tudunk olvasni.” - fejti ki a Gree légkondicionálók műszaki szakértője, Lipták András.
Hűtés és fűtés
Lipták András szerint célszerű téliesített modellt választani, ha a klímánkat hűtés mellett kiegészítő, netán teljes értékű fűtésre is szeretnénk használni.
„Ezek a modellek már rendelkeznek kompresszor karter és csepptálca fűtéssel, segítségükkel az átmeneti időszakokban tudjuk megoldani a fűtést. Ha kimondottan fűteni szeretnénk a berendezésünkkel, akkor mindenképp egy fűtésre optimalizált modellt válasszunk, amely akár -20 celsius fokig is tudja a névleges teljesítményt tartani” - tette hozzá Lipták András.
Design és funkciók
A klímaberendezések beltéri egységei több méretben, színben és formában elérhetők, így könnyedén illeszkedhetnek az otthonunk stílusához és kialakításához.
„A technológiai fejlődésnek köszönhetően ma már számos légkondicionáló rendelkezik okos funkciókkal. A Gree kínálatában olyan AI-alapú klímaberendezések is találhatók, amelyek az energiahatékonyságot a felhasználói szokások és környezeti tényezők figyelésével optimalizálják. Az intelligens algoritmusok akár 20%-os energiamegtakarítást is elérhetnek a hagyományos készülékekhez képest” – árulta el a szakértő.
Lipták András elmondta azt is, hogy a modern berendezéseknél a Wi-Fi kapcsolat lehetővé teszi, hogy okostelefonon keresztül, applikáción keresztül távolról vezérelhessük a készüléket, vagy előre beállíthassuk a kívánt hőmérsékletet.
„Elérhetők olyan berendezések is a légminőség javítására, amelyek páratartalom-szabályozót, Cold plasma szűrőt és UV szűrőt is tartalmaznak, lehetővé téve a levegő kívánt paramétereinek optimális beállítását. Olyan modell is megtalálható a palettán, amely egy kiegészítő modullal friss levegőt juttat a beltérbe, tovább növelve a komfortot és a levegő minőségét.”
Beszerzés, telepítés
Klímaberendezést csak megbízható értékesítőtől vásároljunk! A szakértő hangsúlyozta, hogy a szakszerűtlen telepítés hosszú távon problémákat okozhat a készülék működésében, és befolyásolhatja annak hatékonyságát.
„Ha megtaláljuk a megfelelő kivitelezőt, mindenképp kössünk írásos szerződést, amely részletezi a munkálatok menetét, a határidőket, az árakat és a garanciális feltételeket. Ez biztonságot nyújt mindkét fél számára.”
Fotók: gree-magyarorszag.hu