Elhiszed? A mobiltelefon használata veszélyesebb lehet, mint a dohányzás

Sokan nem tudják, hogy milyen káros és veszélyes hatásai lehetnek a mobiltelefonok használatának. Ma, amikor már a mindennapi feladatainkat is okostelefonunkon keresztül intézhetjük, elkerülhetetlen, hogy ne váljunk valamilyen szinten rabjaivá a készülékeinknek.
Veszélyesebb a mobiltelefonok használata, mint a dohányzás?
A világ egyik vezető idegsebésze, Vini Khurana azt állítja, hogy kapcsolat van a mobiltelefon használata és az agydaganatok kialakulása között. A professzor szerint a mobil sokkal veszélyesebb egészségügyi problémákat okozhat, mint a dohányzás. Khurana felhívta a figyelmet arra is, hogy ha a kormány és a gyártók nem tesznek hatékony lépéseket, akkor vészesen megnő majd a betegek száma.
Mi az igazság?
Mióta elterjedt a mobiltelefonok használata, újabb és újabb kutatásokat végeznek a mobil káros hatásaival kapcsolatban. A kutatások következtetései vagy megerősítik, vagy cáfolják azt a tényt, hogy a mobiltelefon használata összefüggésben lenne az agydaganat kialakulásával. Arra viszont több kutató is felhívta a figyelmet, hogy nem szabad addig várnunk, amíg bebizonyosodik, mennyire ártalmas a mobiltelefonok használata.
Védekezzünk a mobiltelenok sugárzásai ellen
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Ha mindenképpen bekapcsolva szeretnénk hagyni okostelefonunkat, akkor pedig tilos a fejünk mellett tartani.
Telefonálás közben is megóvhatjuk magunkat a sugárzás esetleges káros hatásaitól, ha beszélgetés közben kihangosítjuk a telefonunkat. Ha munkánkból kifolyólag nem tudjuk minimalizálni a mobiltelefonok használatát, mindenképpen ajánlott a headset használata minden telefonbeszélgetéshez.
Fotók: inwritefield.com, exceptionalwebinars.com























