Utazás

Ezért kell mindig bekötve lenned a repülőn: nem csak amikor a jelzés azt mondja

Egy egyszerű biztonsági óvintézkedés, amit tényleg érdemes betartani. Ha éppen ülsz, mindenképpen kösd be az öved a repülőn.

Óvintézkedés

Amikor felszállsz a repülőgépre, a légiutas-kísérők néhány alapvető utasítást adnak: tedd a telefont repülő üzemmódba, rakd a táskád az előtted lévő ülés alá, vagy a csomagtárolóba, és csatold be a biztonsági övedet, és lehetőleg tartsd úgy az egész utazás alatt. De elgondolkoztál már azon, hogy miért kérik tőled ezeket a dolgokat? Nos – hasonlóan a telefon repülő üzemmódban tartásának – természetesen az öv folyamatos bekapcsolásának is valódi biztonsági előnyei vannak.

Íme a válaszok minden olyan kérdésre, amelyet a repülőgép biztonsági intézkedéseivel kapcsolatban feltennél:

Miért kell végig becsatolva hagyni a biztonsági övet repülés alatt? Röviden: a repülés közbeni turbulencia fizikai veszélyt jelenthet az utasokra. A biztonsági öv megóv téged attól, hogy beüsd a fejed, ha a gép erős szélben megy. Szerencsére, ha megfelelően becsatolod a biztonsági övet, semmi okod az aggodalomra, ha turbulenciáról van szó. Ahogy a légiutas-kísérők utasítják, a biztonsági övet alacsonyan a csípőnél kell rögzíteni, és szorosabban kell kötni a fel- és leszálláshoz. Azonban a fel- és leszálláson kívül, repülés közben lehet egy kicsit lazábbra is venni a biztonsági övet, hogy ne legyen kényelmetlen az utazás. Ez ugyanúgy megvéd attól, hogy kiess az ülésből, és beverd a fejed.
Kattints a további képekért!

Leadfotó: 123rf, Forrás: RD.com

Oldalak

Utazás
Lifestyle
A magyarok egyszerűen megőrülnek ezért a gyümölcsért nyáron. Sok szupermarketben már kapható a termék.
Fashion&Beauty
Demeter Richárd nem kis hírnevet vívott ki magának a divatiparban, rengeteg hazai sztár rajong csodálatos ruhakölteményeiért.
Egészség
A nők számára különösen hasznos lehet, ha aszalt szilvát fogyasztanak, ugyanis ennek a gyümölcsnek elképesztő hatása van szervezetükre nézve.