Egészség

Nem is kell napi 7-8 órát aludni? 5 egészséggel kapcsolatos szabály, amit a tudósok szerint felejts el

Vannak olyan, az egészséggel kapcsolatos szabályok, amiknek az igazságát eddig eszünkbe sem jutott megkérdőjelezni. Például annak, hogy napi 7-8 órát muszáj aludni, vagy annak, hogy a késő esti evés hizlal. Most azonban úgy tűnik, alapos szemléletváltásra van szükségünk. Mutatjuk, milyen népszerű előírásokat szabad megszegni a kutatók szerint!

Első szabály: A késő esti evés hizlal.

A mostani álláspont: A mennyiség és a minőség számít.

Igen, mi is számtalanszor felhívtuk rá a figyelmeteket, hogy ne zabáljatok be lefekvés előtt, de úgy látszik, a kutatók áldásukat adják erre a tevékenységre. Szerintük ugyanis nem arra kell figyelni, hogy mikor ne egyél, hanem hogy mit falatozz, és mit ne falatozz. Ha minőségi ételeket választasz, és nem tonnaszámra fogyasztod őket, akkor bármikor leülhetsz az ebédlőasztalhoz, nem fogsz hízni.

Ebben a cikkben bővebben is írtunk a témáról: olvasd el a részleteket!

Második szabály: Muszáj heti ötször legalább 30 percet edzened ahhoz, hogy egészséges légy.

A mostani álláspont: Fokozd az intenzitást, és akár felére is csökkentheted az edzés idejét.

Egy új kutatás kiderítette, hogy egy rövid, pár perces, de nagyon intenzív edzés megfelelő pihenőidőkkel kombinálva ugyanolyan jó hatással lehet a szív-és érrendszerre, mint egy hosszabb, de lassabb mozgás. Ez főleg azoknak jó hír, akik annyira elfoglaltak, hogy naponta még fél órát sem tudnak szánni a sportra. Ha azonban fogyni akarsz, emlékezz a régi szabályra: minél többet sportolsz, annál többet fogysz!

Gif: giphy.com

Oldalak

Egészség
Lifestyle
Március utolsó vasárnapján ismét óraátállításra kerül sor - a változáshoz pedig sokszor nem olyan könnyű alkalmazkodni.
Fashion&Beauty
A sminkrajongók jól ismerik a legfőbb szabályt: mindig mossuk meg az arcunkat és távolítsuk el a sminket lefekvés előtt. Az viszont egyáltalán nem mindegy, milyen terméket is használsz ehhez.
Lifestyle
A kígyóuborka fogyasztásának élettani hatása számos pozitívumot rejt magában, azonban sok olyan folyamatot is eredményez a szervezetünkben, amire a legtöbben talán nem is gondolnak.