Egészség

Úszás menstruáció alatt - Van néhány dolog, amit feltétlenül tudnod kell

Nem szívesen megyek uszodába vagy strandra a menstruációm idején. Kényelmetlenül érezném magam, ráadásul attól is félek, hogy ilyenkor könnyebben összeszedhetek valamilyen fertőzést. Ezért néztem utána, tényleg nem ajánlatos-e ilyenkor úszni, fürdőzni, illetve, hogy ha mégis vízbe mennék, mire kell figyelnem. Olvass tovább!

Lehet úszni a menstruáció alatt?

A kérdésre nincs határozott válasz, vannak szakértők, akik szerint semmi baj nem lesz, míg mások óva intenek tőle. Két dolog biztos:

  • a menstruáció első napjaiban kicsit kinyílik a méhszáj, hogy a váladék akadálytalanul távozhasson, így a vízben megnőhet a fertőzések veszélye
  • a hideg sem tesz kifejezetten jót, mert összehúzhatja a méh ereit

Mi tehát azt javasoljuk, hogy ha teheted, legalább az első pár napon ne menj uszodába. Ha azonban mégis szeretnél vagy esetleg muszáj (sportoló vagy stb.), akkor figyelj a következő néhány dologra!

Mindig legyen nálad elég muníció

Ha menstruáció alatt mész el úszni vagy strandra, mindig gondoskodj arról, hogy elég muníció, vagyis tampon, intimtölcsér stb. legyen nálad. Lehet, hogy úgy tervezed, hogy csak egy-két órát maradsz, de jobb az óvatosság, jobb, ha van mihez nyúlnod. Ugyanez vonatkozik a fürdőruhára, strandruhára - dobj be mindegyikből még egyet, hátha beüt valamilyen katasztrófa.

Tapasztald ki, melyik „védekezési mód” a legkényelmesebb

Fontos tudnod, hogy a strandon vagy az uszodában más szempontok alapján kell „védőeszközt” választanod, mint egy olyan napon, amikor nem kell vízbe menned. A betétet felejtsd el, mert beszívja a vizet, és a vér is kiszivároghat belőle. A tampon viszont jó választás lehet! Nyugi, a pletykákkal ellentétben nem szívja be a vizet, úgyhogy maximális védelmet nyújthat. Csak arra figyelj, hogy ha felhelyezted, akkor a kilógó zsinórrészt rejtsd el a fürdőruhádba.

A rendszeres úszóknak mi egyébként az intimtölcsért ajánljuk; ez egy puha, általában orvosi szilikonból készült kis kehely, ami a hüvelybe helyezve összegyűjti a menstruációs folyadékot. 3x több menstruációs vért képes felfogni, mint a betét, és még több szabad mozgást biztosít, mint a tampon. Nem kell kellemetlen szagoktól, szivárgástól, egészségügyi mellékhatásoktól tartanod, ráadásul egy darabot kb. 10 évig is használhatsz.

Fotó: amoils.com

Oldalak

Egészség
Lifestyle
Igyekszünk tudatosan vásárolni, és sokan fordulnak már az olcsóbb, saját márkás termékek felé a szupermarketekben. Viszont tudod, hogy valójában mit teszel ilyenkor a kosaradba?
Lifestyle
A kertben sok gaz és növény felütheti a fejét, ezek közül pedig nem kevés akár életveszélyesen is mérgező lehet mind az állatokra, mind pedig az emberekre nézve.
Sztárok
Az 59 éves színésznőt nemcsak a nagysikerű szuperhősfilmben (és folytatásaiban) láthattuk: játszott az Aranyszem című James Bond-filmben, sőt az Elrabolva-sorozatban is ő formálta meg Liam Neeson (ex...