Gázmaszk és mérges kígyók a nyaralás alatt? Ezek a legveszélyesebb szigetek, ahol haláli kaland a vakáció

Ősszel a legtöbben lemondunk a jó időről, a fürdőruháról és a pancsolásról. Pedig mikor itthon esik a hó, akkor is élvezhetnénk a gyönyörű időt és a vizet! Ha télen is a nyárra vágyunk, jó tervezéssel egy trópusi szigetre is elfogadható áron kijuthatunk. Igen ám, de hova érdemes elutazni, ha haza is akarunk térni? Mutatunk néhány paradicsomi helyszínt, ami rémálommá válhat, ha nem csak fotókon nézegeted!

Ahol a vulkán az úr: Miyake-sziget

Alig 180 kilométerre Japán fővárosától található egy lakatlan sziget, Miyake. Változatos és lenyűgözően ritka faunája és flórája azonban állandó veszélyben van, mivel a sziget vulkanikus és elég aktív. Legutóbb 2000-ben tört ki és meg sem állt négy éven keresztül. Állandó kénes, mérgező füstfelhőt ereget azóta is, ami miatt az idelátogatóknak kötelező a gázmaszk viselése. 2008 óta ugyan újra látogatható a sziget, az élővilága miatt érdemes is megnézni a természet kedvelőinek. Ugyanakkor számolni kell azzal is, hogy bár itt van az egyik legkülönlegesebb és legnagyobb delfinpopuláció, strandolás közben is viselni kell a védőfelszerelést.

Barátságtalan vendéglátók várnak a Sentinel-szigeten

Egy Indiához tartozó, mesésen zöld szigetcsoport egyikén találkozhatunk egy népcsoporttal, akik a legutolsók között vannak azok között, akiket eddig szinte teljesen elkerült a civilizáció. Ők a szentinelézek. Minden közeledést támadásként értelmeznek, és nem haboznak végletesen agresszívan reagálni. A pontos népesség és a kultúrájuk éppen ezért teljesen ismeretlen. Bár a sziget gyönyörű, idilli és érintetlen, a civilizációból lényegében senki sem próbál idelátogatni, hiszen ez egy halálos végkimenetelű találkozást rejtene magában. Legutóbb 2006-ban halt meg két halász, akik csupán közel hajóztak a sziget partjaihoz.

Ramree-sziget, a gyilkos őshüllők birodalma

A burmai Ramree-sziget rendkívül sűrűn lakott, habár főleg sósvízi krokodilok által. Ha kíváncsi vagy, hogy a valaha volt legnagyobb állatok általi, emberekben okozott kár hol történt, akkor a Guinness Rekordok között kutatva erre a kedves kis szigetre fogsz bukkanni. A Második Világháború alatt az itt állomásozó japánokat a szigetet környező mocsarakba kényszerítették. Pontos adataink nincsenek, csupán annyi biztos, hogy legalább 400 ember végezte krokodilok áldozataként.

Lapozz, cikkünk a következő oldalon folytatódik!

Fotók: wikipedia.com, rightwingnews.com, earthtripper.com

Oldalak

Lifestyle
Bár sokan nem veszik észre és igencsak félvállról veszik a jelenséget, a kemény víz otthonunkban bizony igencsak sok negatív következménnyel járhat.
Sztárok
A huszadik század egyik kiemelkedő, halála után is rendkívül népszerű magyar színésze volt Gózon Gyula, akinek szakmai sikerekben gazdag életét számos trauma árnyékolta be.
Sztárok
A Duna tudományos-ismeretterjesztő műsorában, a Deltában mostantól egy, a mesterséges intelligencia segítségével kreált műsorvezetőt láthatnak a nézők. Kudlik Júlia kemény bírálatot intézett Bíró...