Lifestyle

Állandóan lábujjhegyen sétál a gyerek? Azonnal forduljatok orvoshoz

Ha egy 12-15 hónapos gyermek még lábujjhegyen sétálgat, az teljesen normálisnak számít, hiszen teszteli a különböző lábpozíciókat annak érdekében, hogy elsajátítsa a normális járást. A szakértők szerint ez körül-belül két éves korig még elfogadható, azonban később már megszűnik az új mozgásformák "felfedezése" és kialakul egy saját, ami nem igazán fog változni. Ha a gyermek két éves kor felett is gyakran lábujjhegyen járkál, akkor irány az orvos!

Mi lehet a baj?

Ha azt vetted észre, hogy gyermeked két éves kora után is gyakran lábujjhegyen mászkál, akkor fontos azonnal orvoshoz fordulni, ugyanis ez a probléma jelezheti a lábizmok feszességét, vagy éppen az Achilles-ín merevségét, amely akadályozhatja a koordinációban. Az izomdisztrófia egy genetikai rendellenesség, amelyet a gyermek láb- és lábizmainak ellenőrzésével lehet diagnosztizálni. Ebben az esetben izmaik általában gyengék és atrófiásak. Ha a gyerek eddig normálisan sétált, ám egyik pillanatról a másikra már inkább csak lábujjhegyen, akkor gyanakodhatunk erre a genetikai betegségre is. Lapozz a cikk folytatásáért!

Lapozz a cikk folytatásáért!

Fotó: 123RF.com

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Az amerikai modell és színésznő, Brooke Shields a nyolcvanas években volt igazán a csúcson, de a Netflix ismét visszatette őt a térképre. Most az ő főszereplésével készült alkotás tarol.
Sztárok
Harry herceg sosem titkolta, hogy hétköznapibb életet szeretne élni, ám mint kiderült az egyik rokona miatt kénytelen volt elköteleznie magát királyi kötelességei mellett.
Lifestyle
Eláruljuk, honnan tudhatod, hogy valóban az adott víz okozza-e a problémát, és hogyan kezelheted a tüneteket.