Egészség

A legrettegettebb ráktípus ellen vetették be az mRNS-vakcinát, még a kutatók sem voltak felkészülve erre az eredményre

Amerikai kutatók embereken és állatokon is tesztelték az agydaganat ellen kifejlesztett oltóanyagot.

Kutyákat is bevontak a vizsgálatba

Embereken és állatokon is tesztelték az agresszív agydaganat, az úgynevezett glióma elleni oltóanyagot a Floridai Egyetem kutatói - írja az IFLScience. A rendhagyó vizsgálatba a szakértők a rákbetegséggel küzdő páciensek mellett tíz kutyát is bevontak, az eredményt pedig a Cell nevű tudományos lapban publikálták.

Habár az állatvédők régóta küzdenek az állatkísérletek visszaszorításáért, ez jelenleg is a gyógyszerkutatás egyik legfontosabb pillérének tekinthető. Most viszont nem csupán ezért vontak be ebeket a vizsgálatba: a gyógyszer a négylábúaknál is hatásos lehet, hiszen - sajnos - ők is ki vannak téve a spontán agydaganat veszélyének.

A vizsgálatban résztvevő állatok agyában glióma alakult ki. Ennél a betegségtípusnál az agyban lévő idegeket burkoló sejtek okozzák a problémát. A diagnózis felállítása után átlagosan 60-90 napot élnek a kutyák, de a vakcináció után ez a szám 139-re nőtt. Az oltóanyag kutyák és egerek esetében is eredményesnek bizonyult, úgyhogy ezután elkezdődhettek az embereken végzett kísérletek.
Kattints a további képekért!

Ha te sem szeretnéd idő előtt elveszíteni szellemi frissességedet és agyi jólétedet, akkor jobban teszed, ha kerülöd ezeket az egyszerű és sokszor ártalmatlannak tűnő mindennapi szokásokat.

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Egészség
Egészség
Egy orvos szerint elképesztő egészségügyi előnyei vannak annak, ha lefagyasztjuk a kenyeret, majd onnan kivéve és felmelegítve fogyasztjuk ezt a sokak által kedvelt, ízletes pékárut.
Fashion&Beauty
Május 28-án nyílik meg Magyarországon a világhírű divatlánc első üzlete, a rendkívüli eseményt pedig a vártnál is élénkebb érdeklődés kísérte a vásárlók részéről.
Sztárok
A brit királyi család jó pár éve feszült viszonyt ápol a sussexi hercegi párral, azonban újabb és újabb kulisszatitkok azt bizonyítják, hogy a konfliktusok jóval hamarabb kezdődtek, mint gondoltuk.