Mire jó a jóga?

A jóga lehetővé teszi, hogy rátalálj a belső harmóniádra, miközben segít abban, hogy elérd a hőn áhított belső összhangot. Fontos, hogy lelki harmóniád építése mellett testedet is formában tartja.

A jóga eredete
A jóga Indiában fejlődött ki. Az Indus-völgyi civilizáció hagyatékában már kerültek elő meditáló jógikat ábrázoló képek. Sokan Kr.e.1200 és 1500 közé teszik a jóga kialakulását. A jóga alapjai a ránk maradt indiai bölcs szútráiból származik.
A jóga szó szanszkrit eredetű, melynek jelentése összeköt, egyesít, igába fog. Az egyéni és az univerzális lélek egyesítésére utal.
Miért jó a jóga?
A jóga gyakorlatoknak köszönhetően a mindennapi életben is megtanuljuk, hogy bizonyos kérdésekben ne hozzunk elhamarkodott döntést. Megnő a kreativitásunk a szunnyadó energiák felszínre kerülésével, illetve képesek leszünk egy békés, harmonikus élet felépítésére.
Feltétlenül ajánlott olyanoknak, akik nincsenek kibékülve önmagukkal, hiszen ennek köszönhetően, könnyebben találják meg a belső békét. Tulajdonképpen segít összebarátkozni önmagunkkal.  
A jóga olyan izmokat is megmozgat, melyekről nem is tudtál, hogy létezik. Megtapasztalod, hogy élettel tölti el a tested, megnyugtatja az idegrendszered.
Megszabadulunk a feszültségtől, a szorongástól, gátlásoktól. Ez pedig elősegít minket abban is, hogy elérjük álmainkat és képesek legyünk megvalósítani önmagunkat.
Kiknek ajánlott?
Lehetsz akár nagymama, anyuka, apuka, gyermek, nagypapa. Mindenkit szeretettel várnak ezekre a tanfolyamokra. Lesznek olyan gyakorlatok, melyek nehezebbnek fognak bizonyulni, ugyanakkor, hihetetlenül gyorsan képesek azok fejlődni, akik kitartást tanúsítanak. Már az első gyakorlatot követően lehet érezni a jótékony hatását.
Különféle mozgásformák, még kismamáknak is ajánlottak. Azért is nagyon hasznos a számunkra, mert megtapasztalhatják, hogyan is érezhetik a kapcsolatot a pocakban lakó csöppséggel, a légző és relaxációs gyakorlatoknak köszönhetően.

Hogyan működik?
A jóga két dolgon alapul: a légzésen és a mozgáson. A lényeg a belső dinamika, az, hogy erőlködés nélkül képesek vagyunk megvalósítani a mozdulatlan testhelyzetet.
A légzés szabályozása: A légzés ritmusának szabályozása ősi megfigyeléseken alapul, egyfajta éberebb tudatállapotba lehet eljutni általa. A megfelelő ritmus a belégzés, a kilégzés, és a levegő benntartásával érhető el.
Jóga irányzatai:  
Négy fő típusait különböztetjük meg a jógának: karma-jóga, önzetlen cselekedetek jógája, dzsnyána-jóga, vagyis a transzcendentális tudat folyamata, a rádzsa-jóga, illetve a bhakti-jóga.
Egyre többen részesítik előnybe a jóga gyakorlatokat az egyéb mozgásformákkal szemben. Ugyanakkor, még mindig kevés azoknak a száma, akik rendszeresen gyakorolják a jóga tudományát. Mégis, mindenkinek ajánlott, hiszen ennek köszönhetően kevesebb lenne a stresszes, szorongásos emberek száma.

Oldalak

Sztárok
A Mellékhatás című thrillersorozatban nyújtott fenomenális alakításáért idén ismét Sztarenki Dórának ítélték a Televíziós Újságírók Díját legjobb színésznő kategóriában. 2021-ben vehette át először a...
Lifestyle
Idén tovább emelkedett a személyi adókedvezmény azon betegségek esetében, melyek súlyos fogyatékosságnak minősülnek. Ugyanez vonatkozik azokra, akik rokkantsági járulékban, illetve fogyatékossági...
Sztárok
A TV2-nál már volt példa arra, hogy valamelyik műsorhoz egy hatalmas nevet tudtak leszerződtetni. Ilyen volt ugye Gabriela Spanic is.