Hitted volna? A legnagyobb tévhitek az influenzáról

Lassan ismét beköszönt az influenza időszak. Minden családban megvannak a megfelelő receptek arra, hogy hogyan lehet elkerülni a betegséget, de nem árt néhány népszerű tévhittel leszámolnunk még a felkészülés elején.

Az influenzás megbetegedéseket többnyire az őszi-téli időszakban a B és C típus okozza, ezek pusztán csak kisebb járványokat okoznak, sőt a C típus általában a gyermekek között fertőz. A vírus A- típusú változata az, amely állat és ember között is képes terjedni és ez okozza a legnagyobb világjárványokat.

A betegség kezelésére és a megelőzésére számos módszer létezik és ez az egyik olyan betegség, amellyel kapcsolatban a legtöbb tévhit kering a köztudatban.

C-vitamin, mint megelőzés
A c-vitamin szedése valóban hatásos lehet az immunrendszerünk megerősítésében és tanácsos is a minél többet fogyasztanunk belőle ebben az időszakban, de sajnos nem biztos, hogy csak a vitamin szedésével biztosan elkerülhető a betegség. De mindenképpen gyorsítja a betegség leküzdésének idejét, ha kellően erős az immunrendszerünk.


Antibiotikum szedése

Az egyik legnagyobb tévedések egyike, hogy az antibiotikum hatásos lehet az influenza ellen. Ezek a gyógyszerek a baktérium okozta betegségek ellen hatásosak, így inkább kerüljük el a felesleges antibiotikum kúrát.

Csak egyszer lehet elkapni a betegséget
Bár jó néhány betegség esetében igaz, hogy ha átestünk a fertőzésen, akkor a szervezetünkben lévő ellenanyag megakadályozza, hogy újra elkaphassuk, de az influenzára ez sajnos nem igaz. Így akár egy szezonon belül újra elkaphatjuk a betegséget, mivel a vírus folyamatosan változhat, miközben emberről-emberre terjed.

Gyakori kézmosás
A megfelelő higiénia valóban csökkentheti a fertőzés lehetőségét, de csak azzal nem tudjuk kivédeni a betegséget, ha sokszor kezet mosunk vagy takarítunk, mivel főleg cseppfertőzés útján terjed a betegség, így óhatatlanul megfertőződhetünk az utcán vagy a tömegközlekedési eszközökön.

Védőoltás
A védőoltás hasznosságáról mindenki másként gondolkodik van, aki minden évben beoltatja magát és van, aki egyáltalán nem. Az azonban az egyik legnagyobb tévhit, hogy az előző évben beadott védőoltás, a következő évben is védelmet nyújt. Mivel a vírus mutálódik, így valószínű, hogy a másik évben már nem pontosan ugyanaz a vírus fog fertőzni, így ezeket az oltásokat minden évben ajánlatos újra beadatni.

Oldalak

Sztárok
Mikes Anna és Krausz Gábor hamarosan visszatérnek Magyarországra az Ázsia expressz forgatásáról. Remélhetőleg csak pozitív élményekkel gazdagodtak odakint.
Sztárok
Rengeteg legendás csókjelenetnek lehettünk már tanúi a filmvásznon, de gondoltad volna, hogy akadnak köztük olyanok is, melyeket a színészek belülről teljesen másként éltek meg, mint azt...
Sztárok
A Buckingham-palota újra és újra azt kommunikálja, hogy Károly király jól van, kezelése pedig remekül halad, ugyanakkor mintha maga az uralkodó egyre inkább aggódna.