Fashion&Beauty

Tippek a hajfestéshez

Meguntad eredeti hajszíned, s változtatni szeretnél vagy tincseidet az idő múlása őszre színezte, te viszont vissza szeretnéd kapni egykori hajszínedet? Mielőtt belevágnál a hajfestésbe, fogadj meg néhány jó tanácsot!

Az emberek hajukat már az ókorban is festették ólomszulfid segítségével. A középkorban pedig sáfránykivonat, kén, timsó és méz keverékét használták a haj szőkítésére, színezésére, de tudni kell, hogy ez a készítmény nem volt éppen biztonságosnak nevezhető: alkalmazása a fejbőr súlyos sérülését, a haj roncsolódását, esetenként kihullását eredményezhette.

 

Hajfestés előtt
A hajszín megváltoztatásának fő szabálya, hogy a kiválasztott szín csak egy-két árnyalattal legyen sötétebb vagy világosabb, mint hajunk eredeti, természetes árnyalata. Érdemes először színezővel kísérletezgetnünk, s ha tetszik az eredmény, áttérhetünk a tartós festékre. Ha hajszínünket drasztikus módon szeretnénk megváltoztatni, például a barna hajról platinaszőkére térnénk át, mindenképpen bízzuk szakemberre a műveletet. A hajfestéshez csak akkor fogjunk hozzá, ha hajunk tökéletes állapotban van, azaz teljesen egészséges. Ha hajunk száraz és töredezett, túl gyorsan szívja magába a festéket, melynek következtében a végeredmény foltos lesz.

 

Ősz hajszálak befedése
Ha hajkoronánkban csak néhány ősz hajszál vegyül, érdemes tartós színezőt alkalmaznunk azok eltüntetésére. Ezek a készítmények körülbelül 2-3 hónapig maradnak a hajon. Fontos, hogy eredeti hajszínünkhöz közeli árnyalatot válasszunk, a festék az ősz területeken kicsit világosabb árnyalatként jelenik majd meg. Ha barna hajunk van, a henna is jó megoldás lehet számunkra, ugyanis hajzatunknak szép fényt ad, az ősz szálak pedig vörösesen csillognak majd. Ha hajunk teljesen ősz, csak a tartós festékek képesek tökéletes fedést biztosítani, ez esetben azonban a festés műveletét havonta meg kell ismételni a lenövő hajtő miatt.

 

A festett haj ápolása
Az időjárás viszontagságai, a klóros és a tengervíz, valamint az izzadtság mind fakítják a festett hajat. Szerencsére azonban számtalan olyan termék létezik, amelyekkel a gyors fakulás megelőzhető. Hajmosáskor érdemes festett hajra ajánlott sampont használni, s a folyamatot kondicionálással fejezni be. Mosás után a vizet gyengéden itassuk fel a hajból, ne dörzsöljük, mert így a kutikula lemezei felborzolódnak, s a színnek gyorsan nyoma vész. Havonta egyszer kényeztessük hajkoronánkat festett hajra való pakolással.

 

Hajfestés otthon
Mielőtt hozzákezdenénk a hajfesték felviteléhez, figyelmesen olvassuk el a használati utasítást és cselekedjünk a benne leírtaknak megfelelően. Ha először használunk festéket, okvetlenül végezzünk allergiapróbát. A tartós hajfestéket csak a lenőtt tövekre kenjük rá, ellenkező esetben foltos hatást érhetünk el, ráadásul a haj is jobban roncsolódik. Ha hajunk sérült, vagy korábban hennával kezeltük, illetve szőkítve vagy dauerolva volt, ne vállalkozzunk az otthoni festésre, hanem keressünk fel fodrászunkat!

 

 

Oldalak

Fashion&Beauty
Lifestyle
Hát ilyen még nem igazán volt Magyarországon. Az Auchan gyakorlatilag zsákbamacskás kosarakat fog árulni jelentős kedvezménnyel.
Sztárok
Diana hercegnéről és a testévéről még az édesapjuk készítette ezt a különleges fotót. Most 1968-ban fogunk visszarepülni.
Egészség
Prágai sonkát rendeltünk a Tescótól, aminek 92 százaléka sertéscomb, ami jól hangzik, de tartósítószerként mi benne az a nátrium-nitrit? Lássuk, hogy valóban tartanunk kell-e tőle!