Sztárok

Sarka Kata laboráns lesz?

A Hell Energy Sarka Kata munkanapjáért szállt versenybe, és 1,2 millió forintos rekordösszeggel győzött. Katára egy délelőttös műszak várt az energiaitalt palackozó üzemben.

Kata korán reggel érkezett meg az energiaital-gyártó Szikszó határában lévő töltőüzemébe. A beléptetés, a kötelező szondáztatás, valamint a munkavédelmi oktatás után, a szigorú élelmiszerbiztonsági előírásoknak megfelelően munkaruhát és védőcipőt, valamint sapkát magára öltve jelentkezett a laborban az első feladatra.

Az alkalmi laborosnak szegődött két gyermekes anyuka rögtön a „sűrűjébe” csöppent, első teendőként a pasztőröző berendezés működését kellett ellenőriznie. Ezután a töltőgép felületéről mikrobiológiai mintavételezést kellett végeznie, amely munkafolyamattal a töltés sterilitását ellenőrzik. A nap során Kata gyakorlatilag a modern töltő gépsor minden egyes fázisával megismerkedett az energia ital dobozba kerülésétől egészen a termék csomagolásáig és a raktározásáig.

Video Tabuk nélkül az anyaságról: magyar sztáranyukák őszintén meséltek arról, mi változott meg örökre az életükben

Az üres dobozt ellenőrző gépnél – egy kísérlet során – arról is meggyőződhetett, hogy az üzemben nem kerülhet „porszem a gépezetbe”: a töltősor ugyanis a szándékosan papírgalacsinnal szennyezett dobozt rögtön kiselejtezte. Kata tetszését nagyon elnyerték a gyárban alkalmazott elektromos targoncák is, amelyeket – megfelelő vezetői engedély hiányában – ugyan nem vezethetett, de egy fotó erejéig azonban „kipróbálhatott”.

A gyárban uralkodó szokásoknak megfelelően a délelőttös műszak tízórai szünetében a kollégákkal együtt Kata is elfogyasztotta az otthonról hozott szendvicsét az üzemi étkezdében. A laboratóriumi vizsgálatok elvégzése után még utolsó feladatként doboz zárás-ellenőrzést kellett Katának megcsinálnia. Ezután már csak a felmerülő, érdeklődő kérdések áradatára kellett a munkatársakak válaszolniuk, hiszen Kata annyira belejött a nem épp hétköznapi munkába, hogy mindent tudni akart az energiaital palackozásról:

„Bevallom, hozzá vagyok szokva a korai keléshez, bár nem a munkába indulás, hanem a gyerekek miatt, így ez nem okozott gondot. Nagyon sok érdekes dologgal ismerkedtem meg, és teljesen lenyűgözött az a precizitás és higiénia, amit tapasztaltam. Én amúgy is tisztaságmániás vagyok, úgyhogy remekül éreztem magam a gyárban, ezt a munkakört abszolút testhez állónak éreztem, úgyhogy örülök, hogy a felajánlott munkámat ebben a szuper gyárban tölthettem el!”

 

Oldalak

Sztárok
Sztárok
Diana hercegnének volt egy kedvenc nyári vacsorája, és érdekes módon ezt mi magyarok is elég gyakran szoktuk készíteni.
Fashion&Beauty
Kaia Gerber hófehér, elegáns, mégis szexi nyári ruhában mutatkozott nemrég a nyilvánosság előtt, a látványtól pedig alig jutunk szóhoz.
Fashion&Beauty
Van egy szín, amelyről tavaly még sokan azt hitték, hogy csupán egy rövid életű trend lesz, idén nyáron azonban minden eddiginél nagyobb népszerűségnek örvend. A vajsárga egyszerre friss, elegáns és...
Lifestyle
Nem jó arra hazajönni, hogy hangyák, vagy esetleg csótányok vannak a házban egy hosszú utazás után.
Utazás
Több kutató is azt állítja, hogy ha a Marson földönkívüli élet van, akkor annak egy bizonyos helyen kell lennie.
Lifestyle
Az utóbbi időben te is aggódsz amiatt, hogy a mesterséges intelligencia el fogja venni a munkádat? Akkor ideje megismerned azoknak a gondolkodását, akik abszolút nyugodtak ezzel kapcsolatban és már...