Minden évben megfázol? Ezeket a sportokat próbáld ki és nem leszel beteg!

Te is azok közé tartozol, akik az első hidegebb fuvallattól megbetegszenek? Akkor van egy jó hírünk a számodra, ugyanis néhány sportolási formával nem csak a tested, de az immunrendszered is könnyűszerrel téli gatyába rázhatod. De vajon mit sportoljunk akkor, amikor náthaszezon van?

Edzőterem vs. csípős őszi levegő

Alapvetően immunvédő, ha a szabadban sportolunk, mivel sokkal több ingert (például baktériumok, vírusok) kapunk, mint egy edzőteremben. A folytonos küzdelemben pedig az immunrendszerünk – épp úgy, mint az izmaink – egyre erősebbé válik. Egy zárt teremben, ahol, csoportos órák vannak, nátha- és influenzaszezonban könnyebben fertőződhetünk meg. Azonban, ha mégis inkább az edzőtermekhez ragaszkodunk, akkor az edzés végén üljünk be húsz percre a szaunába, ahol könnyűszerrel megtisztíthatjuk a szervezetünket a különböző méreganyagoktól, és ha szerencsénk van, még a baktériumokat is kiizzadjuk.

A futás és a nordic walking a legtutibb választás

Hogyha edzett immunrendszert szeretnénk, akkor mindenképp a szabadban futást ajánlott választani. Ez nem csak az izmokat, hanem a tüdőt, a szívet és az állóképességet is fejleszti, ami mind szükséges ahhoz, hogy megfelelően tudjunk védekezni a különböző kórokozók ellen. A nordic walkingot azoknak ajánljuk a futás helyett, akiknek fáj a térdük, ugyanis ez a mozgásforma tehermentesíti az ízületeket, ugyanakkor szintén kiválóan növeli az állóképességet és javítja a test oxigénellátását.

Ezen kívül szintén jó választás lehet még a kerékpározás, túrázás, de még akár a labdajátékok is, úgy mint: streetball, röpi, tollas. Ezeknél azonban nem árt fokozottan odafigyelni, a magas intenzitás, vagy túl hosszú edzés ugyanis jobban legyengíti az immunrendszert, emiatt is fontos a fokozatosság, valamint az edzést követő helyes étkezés, és a kiegyensúlyozott étrend.

Ezekkel előzheted meg a bajt

Edzés után - különösen náthaszezonban - érdemes különböző probiotikumokat fogyasztani, de kiváló immunvédő még a quercetin is, ami főként a hagymában található nagy mennyiségben. Ha mindezek ellenére mégis sikerült elkapni a náthát, akkor segíthet a gyógyulásban a C-vitamin és egyéb antioxidánsok, valamint a zöldtea és különböző gyógyteák is. Betegen semmi esetre se eddzünk, de ha a tünetek csak torok felettiek (felső légúti), akkor a könnyed, rövid edzés nem tiltott, ilyenkor azonban ne feszegessük a határokat, inkább hagyjuk a szervezetet teljesen meggyógyulni, s csak utána szálljunk vissza a ringbe.

Fotó: fit4la.com, beatthewinterblues.info

Oldalak

Lifestyle
Húsvétkor a magyarok egyszerűen bolondulnak a kalácsért. Viszont vannak olyanok, amik nem a legjobb minőségűek. Van, amibe mi is belefutottunk.
Lifestyle
Egyre több az internetes bűnöző, akik ugye nem csak az OTP Bank nevében telefonálgatnak. Most egy nyugdíjast túlságosan is könnyű volt behúzni a csőbe.
Lifestyle
Ha ezt az akadályt is sikerrel veszed, jogosan lehetsz majd büszke magadra!