Van egy titokzatos hely, ahol az emberek több mint 100 évig élnek - Ez az oka

Okinavát a halhatatlanok szigetének tartják, nem véletlenül: ezen a helyen nagyon magas az átlagéletkor, lakóit pedig a világ legboldogabb és legegészségesebb embereinek tartják. Mi lehet az oka?
A halhatatlanok szigete
A szubtrópusi éghajlat uralta Okinava egy vulkanikus sziget Kelet-Ázsiában, Japánban – bár a hely egy átlagember szemével nézve is egyenesen lenyűgöző, mégsem a természeti adottságai miatt tartják kiemelkedőnek. A sziget sokkal inkább lakóiról híres, akiket a világ szinte minden tájáról irigyelnek pozitív életszemléletük, egészségük és magas átlagéletkoruk miatt. Okinaván ugyanis egyáltalán nem ritka az, hogy valaki akár 95-100 éves koráig is él. Titkukra még senkinek sem sikerült rájönnie, de van pár olyan tényező, ami meglehetősen sokat nyom a latba, és biztosítja a lakóknak a meglehetősen boldog és hosszú életet.
Ez minden bizonnyal annak köszönhető, hogy a szigetet a kék zónák egyikének tartják, ahol az emberek hosszú és boldog életet élnek – Dan Buettner felfedező és író szerint ilyen hely még többek között Szardínia és az Amerikához tartozó Loma Linda is. Buettner szerint Szardínián az emberek a mozgásban gazdag életvitelüknek köszönhetik a hosszú életet, míg a Los Angeleshez közel lévő Loma Lindát nagyrészt hetednapi adventisták lakják, akikről köztudott, hogy egészséges életmódjuk vallásukra vezethető vissza, éppen ezért tilos számukra az alkohol és a cigaretta, a mozgás és a sport azonban meglehetősen fontos szerepet tölt be életükben. De vajon mi lehet a titka Okinava lakosságának? Galériánkat átlapozva te is megtudhatod, hogyan csinálják a japánok azt, hogy egyszerűen nem fog rajtuk az idő vasfoga.
Elsőre tudom, ijesztőnek tűnhet, egyedül nekivágni egy kalandos utazásnak, hiszen az ember ebben a helyzetben csakis önmagára számíthat, ráadásul az is megfordulhat a fejében, hogy magányos farkassá változik. Azonban rengeteg előnye van annak, ha társaság nélkül kelünk útra. Összeszedtük mindazokat a pozitívumokat, hogy miért is érdemes egy szál magunkban fejest ugrani a nagyvilágba.