Lifestyle

Mézesmázos valóság: Így ismerd fel a hamisított mézet!

Kevés olyan ember van, aki ne szeretné a mézet: finom, mint a legédesebb sütemény, és ha mértékkel fogyasztjuk, valódi gyógyszer a szervezet számára. Rossz hír, hogy ezt az aranyló csodát is lehet hamisítani, így nagyon oda kell figyelnünk arra, milyen mézzel ízesítjük ételeinket és italainkat.

Aranyló egészség

Amellett, hogy a méz évszázadokig az egyetlen ismert édesítőszer volt, már az ókortól használták különböző betegségek gyógyítására és immunerősítésre. A természetgyógyászatban ma is kiemelt szerepe van: kiváló baktériumölőként és fertőtlenítőként tartják számon, de hatásosan gyógyítja az epe- és hasnyálmirigy-betegségeket, remekül kezeli a májbetegségeket, valamint a gyomor- és nyombélfekélyt is.

A méz egyik legnagyobb csodája, hogy kizárólag természetes anyagokból épül fel, cukortartalma mellett vitamin- és ásványianyag-tartalma sem elhanyagolható. Van benne kalcium, réz, vas, magnézium, mangán, foszfor, kálium, nátrium és cink, de kis mennyiségben B1, B2, B3, B5, B6, C-vitamint is tartalmaz. Ellentétben a gyümölcsök és zöldségek idővel lebomló vitaminjaival, a mézben lévő kincsek időtlen időkig elállnak – ha csak nem forrósítják fel.

Fotó: strangehistory.net

Oldalak

Lifestyle
Utazás
Bár Ázsiában őshonosak, a cseresznyefák valójában az egész világon virágoznak, és nem is kell olyan messzire utaznunk azért, hogy káprázatos, rózsaszínbe borult utcákban gyönyörködhessünk.
Sztárok
Bajor Imre még Jáksó Lászlót is meg tudta lepni, aki mindig elővett néhány botrányos viccet a műsorban. Anno még ez is lemehetett az RTL Klub képernyőjén.
Egészség
Nincs mese, a dohányosok testtömege általában valóban alacsonyabb, mint a nemdohányzóké. A kutatók megvizsgálták, van-e összefüggés.