Lifestyle

FemCoach: Aki megbocsát és elenged egy ilyen veszteséget és fájdalmat, minden tisztelet megérdemel

Gondolataink irányítanak bennünket.

FemCoach - Dr. Sinkó Erika

Minden reggel azért kelek fel és ugrok ki vidáman és energikusan az ágyból, mert mélyen hiszek abban, amit csinálok. Hiszek abban, hogy az a nézőpont, ahonnan éppen nézzük magunkat vagy a világot, igenis számít! Hiszek abban, hogy tudunk változni, és a változás sokszor rajtunk múlik. Ez a perspektíva az, ahonnan el lehet mozdulni gyakorlatilag bármerre. A határ pedig csakis tőlünk, a mi gondolkodásunktól függ.

Szakértőnk: Dr. Sinkó Erika, coach

Tragédia

Christine Sheddy gyönyörű fiatal lány volt, ám barátai féltékenységből és irigységből – abszolút érthetetlen okokból – meggyilkolták őt. Édesanyja éveken át fájó szívvel azért harcolt, hogy kiderüljön mi történt lányával. Harca nem volt hiábavaló, mert pár év után elfogták és elítélték a gyilkosokat. Christine esetéről film is készült. Édesanyja a film végén elmondta, hogy nincs az a büntetés, ami elégtétel lenne a történtekre, mert lánya soha nem fogja visszakapni az életét. Egyet azonban biztosan nem hajlandó tenni: a büntetés mértékén agyalni, mert azzal azt érné el, hogy a gyilkosok irányítsák minden percét és az egész életét. Szerinte a továbblépés egyik eleme, hogy megbocsátja és elengedi a történteket azért, hogy megélje azt a jelent, amit az események után a sors neki szánt. Az anya gondolatai el,- és tovább gondolkodtattak, miközben mélyen legbelül azon mantráztam, hogy soha ne kelljen mindezt megtapasztalnom a saját bőrömön. Az az anya, aki megbocsát és elenged egy ilyen veszteséget és fájdalmat, minden tiszteletemet és elismerésemet megérdemli.

Gondolataink rendezése majd megbocsátás és elengedés

Bármire is gondolunk – haragosunkra, a volt párunkra, főnökünkre, a pénzhiányra, betegségre, vagy akár egy szerettünkre – annak energiát adunk. Gondolataink irányítanak bennünket. Az a gondolat, amit éppen – akár most is – a fejünkben forgatunk pont úgy szövi át minden pillanatunkat, ahogy a pók szövi hálóját. A pókháló erős és ellenálló, egyszerre hasznos és életveszélyes: egyrészt táplálékot szolgáltat a póknak, ugyanakkor élete végét jelenti a hálóba ragadó zsákmánynak. Munkám során sokszor láttam olyan hálókat, azaz negatív, minden pillanatot átszövő gondolatokat, melyekbe okos és tehetséges emberek hetekre, hónapokra, de akár évekre is beragadtak. Sőt! Őszintén szóval, sajnos már én is jártam így. A negatív gondolatokat érzelmek követték, melyek valahogy csapdát állítva elzárták a kiút keresésének lehetőségét. Ilyenkor őrült energiává válik a negatív gondolat, míg az emberből zsákmány lesz egy olyan hálóban, melyet – a gondolatai révén – önmagának szőtt.

Megbocsátás elengedés galambok szabadság

A megbocsátás és elengedés nehezítő tényezői

Mindemellett további nehézség, hogy amikor erős vagy sok negatív gondolatunk van, akkor a pozitív eseményeket és gondolatokat nem tudjuk megélni, ráadásul a kellemetlen dolgok tovább erősítik és homályosítják a hálón való átlátást. Amikor napi szinten nem rendezzük a velünk történt negatív dolgokat, akkor ezek a feldolgozatlan negatív gondolatok és érzések egymásra rakódnak. Ilyenkor nem éljük meg a jelen eseményeit, hanem olyan, mintha egy másik “gondolati dimenzióban” utaznánk. Egyre többször elhalasztjuk a pillanatban rejlő mosolyokat, érintéseket, szavakat, lehetőségeket… mindent, amit az adott pillanat számunkra tartogat.

Mit jelent a megbocsátás és elengedés?

Amikor átvesszük gondolataink és cselekedeteink felett az irányítást – például pozitív, vidám, kedves dolgokra gondolunk, lekötjük magunkat, vagy megkeressük az adott helyzetben rejlő fejlődési pontjainkat –, abban a pillanatban úgy döntünk, hogy nem adunk több energiát annak, ami már nem visz előre bennünket. Amikor megbocsátunk valakinek készen állunk arra, hogy elengedjük ezeket a mérgező energiákat. Mert ahogy a mondás is tartja, “aki elenged valamit, annak szabaddá válik a keze!”. Lehet szó egy mérgező kapcsolatról, egy rossz munkahelyi szituációról… a legfontosabb, hogy kontroll alatt tartsuk a gondolatainkat. Az új, pozitív gondolatokat követni fogják érzelmeink, melytől máris optimistábban gondolkodunk majd.

Megbocsátás elengedés madarak szabadság

Christine mindössze 24 éves volt és nem kérdés, hogy halála értelmetlen és egyben felfoghatatlan. Édesanyja mégis úgy döntött, hogy leteszi azokat a gondolatokat, melyek gúzsba kötnék őt. Ezek után csak egy kérdés merül fel bennem: vajon, ha az anya képes a megbocsátásra és elengedésre egy ilyen esemény után, akkor vajon mi képesek vagyunk-e és akarunk-e megbocsátani és elengedni bármit is?

Ne feledd! Gondolataink irányítanak bennünket.

Megszokás, változás, változtatás, lassú átalakulás. Egyik nap még minden menetrend szerint történik velünk, aztán pár percen belül képes az addig felépített világunk romokba dőlni. Elkeseredve kapkodunk, próbálunk magunkhoz térni, és szép lassan azon kapjuk magunkat, hogy leltárba vesszük mink maradt, majd siratjuk a veszteséget. Összeomlunk.

Fotó: 123rf.com

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Ha ezt az akadályt is sikerrel veszed, jogosan lehetsz majd büszke magadra!
Egészség
Több komoly betegség kialakulásához is vezethet a használt sütőolaj újrafelhasználása, legalábbis ez derült ki egy friss tanulmányból.
Sztárok
Február elején derült ki, hogy rákkal kezelik a 75 éves brit uralkodót. Egyes bennfentes szerint Károly király betegsége sokkal súlyosabb, mint azt a közvélemény eddig gondolta.