Fashion&Beauty

Szakértőnk tanácsai - minden, amit a porcelán manikűrről tudni akarsz

Hallottál már a porcelán körömről, netán ismered is, de még nem merted kipróbálni? Műkörmös szakértőnk, Markó Fanni most részletesen bemutatja neked ezt a szuper technikát.

A műkörmös porcelánról általánosságban

A női szépségápoláshoz nemcsak a kozmetikus, a bőrünk megfelelő karbantartása, az edzés vagy épp a tökéletes frizura tartozik, hanem a körmeinkről való gondoskodás is a velejárója. Vannak, akik inkább a "home made" verziót részesítik előnyben, míg mások profi szakemberre bízzák magukat. Ha te is utóbbi kategóriát erősíted, akkor már biztosan találkoztál - vagy legalább hallottál - a porcelán műköröm elnevezéssel. Ez egy régóta használt technika a manikűrözésben, az egyik legkedveltebb anyag a mai napig, amivel számos körmös szeret dolgozni. Cikkünkben ezúttal szakértőnk, Markó Fanni mutatja be részletesen ezt a módszert, és kitér arra is, kiknek ajánlja a porcelán építését a vendégek közül.

A porcelán a legrégebben használt műkörmös alapanyag, ennek ellenére a zselé megjelenése után nagyon kevesen dolgoztak vele, egy kissé háttérbe került. A zselé gyorsan robbant be a köztudatba, és sokak kedvence lett könnyű kezelhetősége, illetve számos pozitív tulajdonsága miatt. Az utóbbi években azonban újra visszanyerte a népszerűségét a porcelán, hiszen egyre többen kezdték el újra használni a munkájuk során.

Előnyei, hátrányai

A porcelán műköröm alapanyag rengeteg pozitív tulajdonsággal rendelkezik. Oldható, így az eltávolításnál minimális reszelés szükséges. Ez főleg a vékony körömlemezzel rendelkező vendégeknél lehet nagy előny. Kötéséhez nem szükséges UV vagy LED lámpa (kivéve az UV porcelán), így az elkészítési idő rövidebb, mint a zselénél. Polírozható, tehát így tehető fényessé a felülete. Ez a megoldás azért nagy előny, mert míg a fényzselé bizonyos anyagokkal érintkezve besárgulhat (főleg fodrászoknál előforduló probléma), addig a polírozással ez elkerülhető.

A porcelán kevésbé előnyös tulajdonságokkal is rendelkezik, leginkább a liquid erős szaga az, ami miatt nem kedvelik a vendégek. Vannak olyan szalonok (főként olyan helyek, ahol fodrászok, műkörmösök együtt dolgoznak), ahol emiatt nem is engedik a porcelán használatát (hagyományos liquiddel). Ezen kívül az anyag keményebb a zselénél, ami miatt nehezebb reszelni. Ritka esetekben az is előfordulhat, hogy a vendég idegennek érzi a porcelán anyagot a körmein, továbbá a nagyon erős tapadása miatt a porcelán műköröm esetleges sérülése sok esetben a saját körmöt is érinti.

Cikkünk folytatódik...

Fotók: Markó Fanni

Oldalak

Fashion&Beauty
Utazás
Bár Ázsiában őshonosak, a cseresznyefák valójában az egész világon virágoznak, és nem is kell olyan messzire utaznunk azért, hogy káprázatos, rózsaszínbe borult utcákban gyönyörködhessünk.
Sztárok
Bajor Imre még Jáksó Lászlót is meg tudta lepni, aki mindig elővett néhány botrányos viccet a műsorban. Anno még ez is lemehetett az RTL Klub képernyőjén.
Egészség
Nincs mese, a dohányosok testtömege általában valóban alacsonyabb, mint a nemdohányzóké. A kutatók megvizsgálták, van-e összefüggés.