A legjobb tippek, hogy elsőre jó benyomást kelts

Természetes, hogy új közösségbe kerülve próbáljuk magunkat a lehető legjobb színben feltüntetni, ami gyakran nem is olyan egyszerű. Mit is kell ilyenkor tenni? Olvass tovább és tudd meg cikkünkből!

Az első találkozáson mindig sok múlik, legyen szó állásinterjúról vagy akár egy randevúról. Sajnos az első benyomás általában mindig nyomot hagy, és már pár perc alatt leszűri az illető, akar-e velünk további kapcsolatot vagy sem. Azonban elegendő egy kis odafigyelés, hogy a másikban kellemes érzést hagyhassunk magunkból.

Külső megjelenés
A mondás ugyan másképp tartja, mégis a legelső benyomás a külső megjelenésen dől el. Bárhová is indulunk, gondoljuk át alaposan, mit szeretnénk magunkról közvetíteni. Nem ugyanazt vesszük fel egy elegáns partiba, mint egy állásinterjúra vagy éppen munkavacsorára. Ha esetleg meghívót is kaptunk az eseményről, nézzük meg, van-e feltüntetve valamilyen dresscode, ez ugyanis sokban segítheti eldönteni, mit vegyünk fel.
Ha bizonytalanok vagyunk, akkor is van néhány alapszabály, amit érdemes betartani a cél érdekében: legyünk ápoltak, törekedjünk a hivalkodás nélküli ruhadarabokra és színekre és ügyeljünk az összhangra. Ez nem feltétlen jelent unalmasat, néhány rafinált kiegészítővel sokat lendíthetünk az összképen. Kutatások igazolják, hogy a kellemes megjelenésű emberek általában sokkal nagyobb népszerűségnek örvendenek.

Bemutatkozás
Amikor új társaságba megyünk, minden beszélgetésünk elején elhangzik egy bemutatkozás. Ha például új munkahelyre kerülünk, köszöntsük a bentlévőket és mutatkozzunk be nekik. Fontos lehet a kézfogás is: törekedj rá, hogy ne legyen túl erős (azt senki sem kedveli, ha összeroppantják a kezét), ugyanakkor túl gyenge sem, a karodat pedig középtájról indítsd, ne felülről vagy alulról. Bemutatkozáskor a teljes nevedet mondd. A legnehezebb, amikor több embernek kell megjegyezned a nevét egyszerre: ilyenkor próbálj meg mindig a keresztnevükre koncentrálni. Beszélgetés közben bátran szólítsd a keresztnevén többször is. Ezzel nemcsak tiszteletet közvetítesz számára, hanem meghittebbé teheted a társalgást is.

Viselkedés
Ha már beszédbe elegyedtél valakivel, a nehezén már túl vagy. Azonban ilyenkor is érdemes ügyelned arra, hogy hátadat egyenesen tartsd: egy hajlott hátú ember kevésbé kelt jó benyomást. Ha te beszélsz, húzd ki magad, míg ha partnered veszi át a szót, nyugodtan hajolj közelebb. Tartsd a szemkontaktust, de ne fixáld pillantásaiddal, ezzel ugyanis inkább ellenszenvesnek tűnhetsz. Add értésére bólogatásokkal esetleg mosollyal, hogy figyelsz arra, amit mond. Fontos továbbá a távolságtartás is: jó ha tudod, ez egyes kultúrákban eltérhet. Ha túl közel állsz, az nemcsak zavaró lehet a másik fél számára, hanem bizalmaskodásnak is veheti. Távolságtartásra és érdektelenségre utalhat, ha túl messze állsz tőle. Ha partnered hátrál, ne közeledj jobban hozzá: ilyenkor fenyegetve érzi magát, és csak ront a helyzeten, ha közelebb lépsz.

Témák
Ha már kialakult egy ígéretesnek tűnő kontaktus, még akkor sem bízhatjuk el magunkat. Nem mindegy, mikor, hol és kivel épp milyen témák fejtegetésébe bonyolódunk. A szélsőséges témáktól, mint a politika, vallás, etnikai kérdések és a kereset, érdemes minden helyzetben távol maradni. Helyettük inkább maradjunk az olyan kézenfekvő kérdéseknél, mint hobbik, utazás, sport, esetleg igyekezzünk minél többet megtudni a közösség szokásairól. Maradjunk nyitottak és kedvesek, kerüljük azonban a túlzott "tenyérbemászást", ez ugyanis inkább visszataszítóvá tehet minket.

Oldalak

Utazás
Vannak slágerországok, amiket a magyarok imádnak meglátogatni az előszezonban. Közben már érdemes lesz kigondolni, külföldön, vagy belföldön kapcsolódnánk-e ki a nyáron.
Sztárok
Sokan felfigyeltek arra, hogy Ördög Nóra súlya a karrierje fellendülése óta nem igazán ingadozik. Most elárulta, hogy tud még mindig ilyen csúcsformában lenni.
Lifestyle
Bár sokan nem veszik észre és igencsak félvállról veszik a jelenséget, a kemény víz otthonunkban bizony igencsak sok negatív következménnyel járhat.