Így kezeld a fájdalmas aranyeret! Hatékony megoldások a panaszok enyhítésére
Sokakat érint, mégsem beszélünk róla, mert kínos, az emberek gyakran orvoshoz sem mernek elmenni ezzel a kellemetlen problémával, így mire észbe kapnak, már csak a műtéti eljárás segíthet. Pedig az aranyér sokkal kellemetlenebb és fájdalmasabb mellékhatásokkal járhat, mint maga a vizsgálat vagy a kezelés, érdemes tehát időben tudomást venni a problémáról.
Kialakulása
A betegség a lakosság egyharmadánál jelentkezik, azonban különösen a nőket érinti, alapvetően örökletes, de sajnos akkor is felléphet, ha a családban nem fordult még elő. Kialakulásában közrejátszhat még az ülőmunka, a kevés testmozgás, hirtelen elhízás, terhesség, a keringési zavarok és tumorok, valamint a rostszegény táplálkozás, és az ebből fakadó rendszertelen székletürítés.
Tünetei
Az aranyér elsősorban fájdalommal és vérzéssel jár, a feszülő, kitapintható csomó érezhető a záróizom külső részén, ami akár el is fertőződhet, ha nem tisztítjuk megfelelően. Erre a célra a papírt kerülni kell, helyette nedves ruhával, intim kendővel vagy fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő ülőfürdővel tartsuk tisztán a területet. A vérzés szerencsére csak nagy mennyiségben okoz komolyabb szövődményeket, persze kis mértékben is kellemetlenséggel és nehézségekkel jár, hiszen az állandó nedvedzés és vérzés, viszketés és irritáció folyamatos szenvedést és diszkomfort érzést okoz. A székelés után fájdalmas feszülés, csípőfájdalom jelentkezhet a záróizmoknál, ezért, ha ilyen tünetektől szenvedünk, azonnal keressünk fel egy szakembert.