Lifestyle

A kudarc nem végállomás, hanem a következő lehetőség kapuja - Csak szemléletváltozásra van szükséged a sikerhez

A legtöbben az első bukás után nagyon elkeserednek és feladják azt, amiért küzdöttek. A normális hozzáállás azonban nem ez! Eláruljuk, mit kell tenned ahhoz, hogy eredményes életet élj, és arról is ejtünk néhány szót, a híres emberek hogyan vetettek véget a kezdeti sikertelenségüknek.

Összedől a világ?

Ha az embernek vannak céljai, számíthat arra, hogy időnként valami nem sikerül. Nem szeretjük a kudarcot, természetes ez, hiszen mindannyian sikeresek akarunk lenni, elérni céljainkat, bizonyítani magunknak és a világnak, hogy értékesek vagyunk. Félünk a kudarctól, mert azt üzeni nekünk, nem vagyunk elég jók, és a céljaink elérhetetlennek lesznek. Elbukni valamiben azt jelentheti, hogy a világ ítéletet mondott felettünk, érdemtelenek vagyunk a sikerre. Amikor negatív visszajelzések érnek, és az eredmények nem igazolják vissza erőfeszítéseinket, legtöbben úgy érezzük, a kudarc egész mivoltunkban minősít minket, rólunk szól, a képességeinkről, jövőnk lehetőségeiről.

Ha egyszer megtötént, örök nyomot hagy a lelki portfóliónkban. Vesztesek lettünk. Úgy érezzük, összedől a világ. Összetöri az önértékelésünket, megkérdőjelezi az ömmagunkba vetett hitünket, azt jelenti, nem vagyunk elég okosak, elég rátermettek. Elveszítjük a kedvünket, lejjebb adjuk a vágyainkat, feladjuk a próbálkozásinkat, céljainkat és beállunk a „nekünk járó „ vesztesek helyezésre. Ez van, mondhatjuk, ez normális, így működik az ember, ilyen az emberi természet. Mi mást lehetne tenni?

A sikerig vezető rögös út

De vajon minden esetben igaz ez? Ez tényleg az egyetlen természetes emberi reakció és nincs is más lehetőség? Törődjünk bele és fogadjuk el? A jó hír az, hogy nem, ennek nem kell így lennie. Léteznek olyan emberek, akik másként élik meg a velük történő negatív eseményeket vagy az őket érő visszautasítást és kudarcokat, és így teljesen más következtetésre és eredményre jutnak. Íme, néhány meglepő példa kiemelkedően sikeres emberek életéből, akikről korábban úgy tűnt, nem fogják igazán sokra vinni.

Stephen King első regénye sokáig senkinek sem kellett

Stephen King, a híres bestseller író első regényét harmincszor utasították vissza a könnyvkiadók az első publikálását megelőzően. Később negyvennél is több nyelvre lefordították könyveit, és több mint 400 millió példányban keltek el világszerte.

Henry Ford egyik vállalkozása a másik után bukott el

Henry Ford, a világhíró Ford autómárka megalapítója ötször bukott el az üzleti vállalkozásaiban, mielőtt létrehozta a sikeres Ford Motor Company-t. A Ford vállalat tulajdonosaként a világ leggazdagabb és leghíresebb emberei között tartották számon, és nemcsak az autógyártást, de az egész Egyesült Államok közlekedését is forradalmasította.

Bill Gates első cége csődbe ment

Bill Gates-t kirúgták a Harvadról, majd az első cége, a Traf –O- Data csődbe ment, mielőtt magalapította a világbirodalommá váló Microsoftot. Az amerikai üzletember, szoftverfejlesztő, ma a világ leggazdagabb és egyik legbefolyásosabb embere.

Walt Disney-ről azt mondták, nincs fantáziája

Walt Disney-t, a világ szórakoztatóiparának legnagyobb alakját pályafutása elején kirúgták az újságtól, ahol dolgozott, mondván „ nincsenek jó ötletei és szegényes a fantziája“. Ezután Disney még jó néhány sikertelen üzleti vállalkozással bukott el, de nem adta fel. A világ leghíresebb rajzfilmkészítője és egyik legnagyobb producere lett. Ő alkotta meg a Disneyland vidámparkot és a Walt Disney Companyt.

Melyik világhírű zenekart utasította el először a lemezkiadó? Klikk tovább!

Fotó: enterpriselab.co.uk

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Egyetlen dologra érdemes fókuszálnod, amiből rögtön leszűrhető, ha a beszélgetőpartnered épp megpróbál átverni téged.
Utazás
Home&Design
Végre egy ház, amit tényleg bárhova magaddal vihetsz, felépítése ugyanis csupán 6 órába telik. A belső tereitől pedig egyenesen padlót fogsz.