Ezt jelenti anyának lenni a világ különböző pontjain

Anyának lenni a világ egyik legszebb, de talán legnehezebb feladata is egyben. Ezt a csodát minden anya másképp éli meg, néhány dologban azonban a világ minden pontján egyetértenek. Cikkünkből most megtudhatod, pontosan mik is ezek. (x)

15 országon átívelő kutatás

A világ egyik legnagyobb vállalata, az Old Spice, Oral-B és Pampers márkáiról ismert Procter & Gamble kutatásával erre kérdésre kereste a választ. A P&G kérdőívét 15 országban több mint 14 ezer édesanya töltötte ki. A felmérés célja az volt, hogy kiderítse, milyen a világ különböző pontjain édesanyának lenni. A kutatás „Köszi, Anyu!” kampányának részeként valósulhatott meg, amely a 2016-os Riói Olimpiai Játékok alkalmából indult újra, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az anyák áldozatos munkájára.

Nagyobb kíhívás, mint gondolnánk

A nők jellemzően szakkönyveket, blogokat, fórumokat bújnak, hogy felkészüljenek az anyaságra, ennek ellenére a kérdőívet kitöltő anyák 97%-a nem gondolta, hogy valójában mennyi kihívással jár ez az új szerep. A szülést követően hamarosan rájöttek, hogy nem csak a lakásuk berendezését kell „baba biztossá” varázsolni, hanem saját magukat is: 81%-uk szerint leginkább a türelmüket, míg 56% szerint a szervezőképességüket kellett fejleszteni ahhoz, hogy még jobb anyává válhassanak.

Nem is beszélve a hatalmas lelkierőről, mellyel minden anyának rendelkeznie kell ahhoz, hogy nap mint nap legyőzze az akadályokat, összetartsa családot, anyaként, feleséggént és dolgozó nőként is helytálljon egyszerre, és mindeközben ne káromkodjon hangosan. Természetesen a fizikai erő is előnyt jelenhet, hiszen a bevásárló szatyrokkal való egyensúlyozás közben nem egyszerű elkapni az elszabadult, kuncogva rohangáló gyereket.

Az igazi példaképek

A „Köszi, Anyu!” kutatásból kiderült az is, hogy a nők, gyermekük megszületését követően sokkal jobban értékelik saját édesanyjuk munkáját, különösen a türelmüket (59%), szervezettségüket (41%) és empátiájukat (35%). Az anyukák közel fele nyilatkozott úgy, hogy a legtöbb nevelési tanácsot és információt saját édesanyjuktól kapták. Hogy valójában kértek-e tanácsot, vagy az éppen akkor érkezett, amikor legkevésbé voltak kíváncsiak rá, arról sajnos nincs információnk.

Édes teher a sport

A P&G – a globális kutatást kiegészítve –egy sport specifikus kérdőívet is készített a MOB közreműködésével, melyre magyar olimpikonok anyukái válaszoltak. A kutatás eredményeiből megtudhatjuk, hogy az édesapák többnyire az élsportra nevelésért, a sporton kívüli jövőre való felkészítésért és a versenyekre járásért felelősek. A gyakorlati teendők mellett meghatározó lehet a lelki támogatás is, a fontos versenyek előtti időszakban az édesanyák kétharmada gondosan igyekszik megkímélni gyermekét minden olyan dologtól, ami nem kapcsolódik a sporthoz, hogy ezzel is segítse a kitűzött célok elérését.

A P&G nem rég szervezett egy sajtótájékoztatót, amin Jakupcsek Gabriella kérdezte a kutatások eredményei kapcsán Hosszú Katinkát és édesanyját, Barbarát, a „Köszi, Anyu!” kampány idei nagyköveteit, valamint Győrfi Pált, az Országos Mentőszolgálat szóvivőjét, négy gyermekes apukát dr. Lénárt Ágota sportpszichológus részvételével. A beszélgetésből többek közt megtudhattuk azt is, hogy Katinka mit szeretne csinálni, ha már nem lesz élsportoló.

A kutatásról és a „Köszi,Anyu!” kampányról a koszianyu.blog.hu-n olvashatsz bővebben.

Oldalak

Sztárok
Mikes Anna és Krausz Gábor hamarosan visszatérnek Magyarországra az Ázsia expressz forgatásáról. Remélhetőleg csak pozitív élményekkel gazdagodtak odakint.
Sztárok
Rengeteg legendás csókjelenetnek lehettünk már tanúi a filmvásznon, de gondoltad volna, hogy akadnak köztük olyanok is, melyeket a színészek belülről teljesen másként éltek meg, mint azt...
Sztárok
A Buckingham-palota újra és újra azt kommunikálja, hogy Károly király jól van, kezelése pedig remekül halad, ugyanakkor mintha maga az uralkodó egyre inkább aggódna.