7 dolog, amit biztosan nem tudtál a szaunázásról

Ugye veled is előfordult már, hogy bizonyos helyzetekben elbizonytalanodtál, lehet-e szaunázni, vagy sem? Igyekszünk választ adni a kételyt okozó kérdésekre, hogy önfeledten élvezhessük a forró szauna perceket.

1. Magas vérnyomással tilos?

Ha középmagas (140-170), illetve gyógyszeresen kezelt a magas vérnyomásunk, akkor megengedett a szaunázás, ugyanis a rendszeres szauna használat bizonyítottan képes azt normalizálni.

2. Kisbabát vársz, de szanuázni is szeretnél?

A terhesség első 3 hónapjában nem javasolt a szaunázás, mert ebben az időszakban történik a legtöbb változás az anya szervezetében, illetve ilyenkor a legnagyobb a degeneratív elváltozások kialakulásának lehetősége. Azonban az első trimeszter után lehet szaunázni, csak érdemes csökkenteni a hőfokot, és a bent tartózkodás idejét.

3. Plasztikázás után szabad?

Mint minden műtét után, ebben az esetben is várjuk meg a gyógyulási szakaszt, hiszen a friss seb sokkal érzékenyebb, és könnyebben fertőződik el. A varrat húzódása, a szaunában tapasztalható magas hőmérséklet nem biztos, hogy azt a kellemes relaxáló hatást váltja ki, mint amit amúgy megszoktunk.

4. A sok szaunázás fogyással jár?

Szaunázás során elsősorban vizet és ásványi anyagokat veszítünk, illetve komoly méregtelenítés kezdődik meg, amely izzadás, verejtékezés formájában lesz látható. A méreganyagok ezen kívül a véráramba jutva vizelet és széklet formájában távoznak szervezetünkből, ám ettől nem leszünk jelentősen könnyebbek, és zsírtartalékaink sem „párolognak el”.

További szauna tévhitekért kattints ide!

Oldalak

Lifestyle
Egyre több az internetes bűnöző, akik ugye nem csak az OTP Bank nevében telefonálgatnak. Most egy nyugdíjast túlságosan is könnyű volt behúzni a csőbe.
Lifestyle
Ha ezt az akadályt is sikerrel veszed, jogosan lehetsz majd büszke magadra!
Egészség
Több komoly betegség kialakulásához is vezethet a használt sütőolaj újrafelhasználása, legalábbis ez derült ki egy friss tanulmányból.