Tippek, hogy elkerüld a gyomorégést

Egy-egy csábító falatnak nehéz nemet mondani, ám aki gyakran szenved gyomorégéstől, érdemes átgondolnia az életmódját, és azt, hogy mit és hogyan eszik. Cikkünkben ebben próbálunk segítséget nyújtani!

Étkezési szokások

Az evéssel nem érdemes kapkodni, jobb, ha lassan, megfontoltan rágjuk meg a falatokat, továbbá fontos az is, hogy ne együnk egyszerre túl nagy adagot, inkább egy nap során többször, de kevesebbet, így megakadályozhatjuk a túlzott gyomorsav-termelést. Azt is ajánlott átgondolnunk, a nap melyik szakában fogyasztjuk a legtöbbet. Vacsorára érdemes kevesebbet ennünk, hiszen ha tele gyomorral fekszünk le, kellemetlen éjszakánk lehet. Ha mégis sikerült nagyobb lakomát csapnunk a nap utolsó étkezéseként, várjunk még az alvással legalább 3 órát, addigra megszűnik a túlzott gyomorsav-termelés.

Kerülendő és ajánlott ételek

Gyomorégéssel bajlódóknak sajnos meg kell válogatniuk azt is, hogy mi kerül a tányérjukra. Ajánlott kerülniük a kávét, az alkoholt, a citrusféléket, a zsíros, olajos ételeket, a borsot, a hagymát és a csokoládét is. Helyettük fogyasszunk inkább sovány húsokat, zöldségféléket, teljes kiőrlésű kenyeret és főtt burgonyát, ezek ugyanis megkímélik a gyomrunkat. Remek megoldás lehet az étkezések utáni meleg ital is, például a tea.

Fotó: doctoroz.com

Oldalak

Utazás
A kormány átírná a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló rendeletet.
Sztárok
Egyre inkább úgy néz ki, hogy a Hetedik és a Blöff sztárja, mint aki rátalált a fiatalság forrására.
Utazás
Egy letaglózó adat: Balatonalmádiban idén csaknem 29 százalékkal fizetnek többet egy főre éjszakánként az előfoglalók, mint 2023-ban - hívja fel rá a figyelmet a Pénzcentrum.