Fogadjunk, hogy eddig Te is csak a kifogásokat kerested! - A legnagyobb tévhitek a fogszabályozásról

Számtalan ürügyet találhatunk arra, miért halogassuk a fogszabályozást. Sokan azt mondják, nehéz a döntést meghozni, pedig a felsorakoztatott érvek legtöbbször csak kifogások. (x)

Lássuk most a 7 leggyakoribbat, amikre Dr. Orosz Dea, a Madenta Fogászat szakorvosa azonnal válaszol is.

1. A fogszabályozás sokáig tart

Ha évekig takargattad a kusza fogsorodat, akkor most gondold azt: már csak másfél évig kell visszafogottan mosolyognod, aztán soha többet. Igaz, a szabályozás még a legideálisabb esetben is eltarthat egy évig, de az eredmény annál látványosabb lesz. A szabályozott fogak helyzetét később az úgynevezett retenciós fogszabályzóval lehet megőrizni, ez azonban már általában kivehető készülék, és nem szükséges napközben hordani.

2. Ha fogszabályzót kapok, állandóan fogorvoshoz kell járnom

A legtöbb esetben elég 4-6 hetente felkeresni a fogorvost, az úgynevezett aktiválás, azaz a fogszabályozó beállítása pedig rövidebb ideig tart, mint egy kozmetikai kezelés. A tízperces eljárás nagy részét a fogorvossal való beszélgetés teszi ki, aki arra kíváncsi, mit tapasztaltunk a fogszabályzó viselésekor az eltelt időszakban, és mit érzünk az aktiválás során. Természetesen csak akkor beszélhetünk ilyen rövid kezelésekről, ha olyan fogászatot és szakembert választunk, ahol nincs várakozási idő.

3. Ki fognak nevetni

Manapság már egyáltalán nem ciki, hogyha valaki igényes, és foglalkozik külsejével. Ellenkezőleg, az elhanyagolt fogsor mind a magánéletben, mind a munka világában hátrányt okozhat – bár mindannyian reménykedünk, hogy kapcsolataink mélysége nem a fogsorunk szabályosságán áll vagy bukik. Mégis, a bátrabb mosoly olyan életminőségbeli javulást eredményezhet, ami életünk minden területére kihat.

4. A fogszabályzó drága mulatság

Általában minden szépészeti beavatkozás költséges, de a fogszabályozás – szinte egyedülálló módon – nem csak a megjelenést javítja, de az egészség megőrzéséhez is nagymértékben hozzájárul. Nagyon sokat számít egy szép, nyílt, ápolt mosoly, talán többet is, mint az egyéb fizikai jellemzők. Az viszont egészen biztos, hogy a harapási eltérések nemcsak az ápoltság benyomását ronthatják, de előidézhetik a fogak szuvasodását, fogágy-betegségeket (vérzést, kellemetlen leheletet), állkapocs ízületi problémákat és következményes gyakori fejfájást okozhatnak. Így azt mondhatjuk, hogy a fogszabályzás elodázása hosszú távon jobban megterheli a pénztárcánkat.

5. A fogszabályzás fájdalmas

A fogszabályzás okozta enyhe fájdalomhoz hamar hozzá lehet szokni. Egyénenként változó a fájdalomtűrés, de sok függ attól is, milyen fogszabályozó készüléket alkalmazunk. Az eredményért érdemes bevállalni egy kis kellemetlenséget, hiszen a legtöbb esztétikai beavatkozás (akár egy arc- vagy testkezelés) szintén jár némi fájdalommal, és mégsem félünk belevágni. A diszkomfort érzést az is enyhíti, ha tudjuk: a fogszabályzás során fellépő erőhatások miatt mindez természetes velejárója a kezelésnek.

6. Majd belevágok, ha elvégeztem a sulit, ha munkahelyet váltok, ha férjhez megyek...

A fogszabályzást nem érdemes eseményekhez kötni. Manapság az iskolában már nem takargatnivaló, hanem trendi viseletnek számít a fogszabályzó. Némi felár ellenében különleges mintákat, színeket, formákat is kérhetünk fogorvosunktól. A várandósság és a szoptatás sem akadálya a hatékony fogszabályzásnak, bár a fogászati röntgen a babavárás első három hónapjában valóban nem ajánlott. Egy jól megválasztott láthatatlan fogszabályzó pedig nem hagy nyomot még az esküvői fotókon sem.

7. Félek, hogy nem ehetek bármit, nem rágózhatok, nem csókolózhatok

A fogszabályozás valójában egyetlen életmódbeli változást hoz magával: az alaposabb szájápolást. Ez pedig minden fogsor előnyére válik. Minden más korlátozás csak városi legenda.

És hogy miért érdemes most nekivágni a fogszabályozásnak? Kedvezmények, árgarancia és további ajándékok várnak, ha nem késlekedsz! A részletekért kattints ide!

Oldalak

Sztárok
A walesi hercegné március végén, a közösségi médiában jelentette be, hogy rákot diagnosztizáltak az orvosok. A legfrissebb fejlemények arra engednek következtetni, hogy súlyosbodott Katalin állapota.
Lifestyle
Egyetlen dologra érdemes fókuszálnod, amiből rögtön leszűrhető, ha a beszélgetőpartnered épp megpróbál átverni téged.