A fogápolás helyes technikája - Így csináld, hogy jól csináld!

Általánosságban elmondhatjuk, hogy a napi kétszeri, megfelelő technikával végzett, alapos fogmosás megfelelő védelmet ad. De vajon milyen a "megfelelő technika" és mire érdemes még odafigyelnünk szájhigiéniánk fenntartásához? Ha eddig Te is csak rutinból végezted a fogmosást, most ellenőrizheted, vajon mindent jól csináltál-e!

Milyen a jó fogkefe?

Az egyéni szájhigiénia legfontosabb és leguniverzálisabb eszköze a hagyományos fogkefe. Vannak egyenesen és fűrészfogszerűen levágott, valamint speciális három dimenzióban elhelyezett sörtecsomókat tartalmazó fogkefék, az azonban általánosságban elmondható, hogy a fűrészfog és ferde sörtecsomókat tartalmazó kefékkel jobban be lehet hatolni a fogközökbe. A műanyag szálak keresztmetszete és keménysége szerint megkülönböztetünk kemény, közép kemény és puha fogkeféket. Ahhoz, hogy ne sértsük meg az ínyünket, mindenképpen puha sörtéjű fogkefét válasszunk.

Nagyon fontos, hogy csak legömbölyített elemi szálakat tartalmazó fogkefét használjunk, mert ez nem sérti az ínyt és kevésbé koptatja a fogakat. A fogkefe használata közben idővel a sörteszálak sérülnek, a sörtecsomók szétnyílnak, az egész fogkefe feje deformálódik, ilyenkor a fogkefét ki kell cserélni. Ezt ajánlott minimum háromhavonta megtenni! A hagyományos fogkefével el nem érhető fogközök tisztítására pedig érdemes fogselyem és fogköz tisztító kefét használnunk, de összességében megfelelő kézügyesség mellett, a hagyományos kézi fogkefével is megfelelő szájhigiénia tartható fent.

Hogyan mossunk fogat?

A helyes fogmosási technikára elvileg egyénileg kellene mindenkit megtanítani, figyelembe véve az egyén adottságait, az anatómiai sajátosságait, és a fogak és a fogágy állapotát. Persze vannak általános érvényű szabályok is, így tanácsos a legnehezebben tisztítható és a fogkőképződésre leginkább hajlamos területekkel kezdeni a fogmosást. Tudnunk kell, hogy minden fogkefe csak ott tisztít, ahol a sörteszálak direkt mechanikai kontaktust létesítenek a fogfelszínnel. Ha a fogkefe sörték nem érnek el egy adott régiót, teljesen közömbös, hogy hányszor, milyen fogkefét és milyen technikát használunk, a várt eredmény elmarad. A fogmosásra szánt idő, minimum 5 perc legyen!

Mi legyen, ha nincs kéznél a fogkefénk?

Persze nem szabad megfeledkeznünk az étkezések közötti egyéb lehetőségekről sem a szájápolással kapcsolatban, hisz a szájüregi pH értékünk folyamatosan ingadozik, és ez legalább annyira roncsolja a fogakat, mint a nem megfelelő fogtisztítás. Ezért az étkezések között ajánlott a cukormentes rágógumik használata, hisz a rágózás hatására fokozódik a nyáltermelés, ami hozzásegít a fogakon képződött savas plakk semlegesítéséhez, és tisztítja a fogakat.

Szintén fontos, hogy a helyes szájhigiénia fenntartása és a fogak épségének megőrzése érdekében rendszeresen ellenőriztessük foginkat szakemberrel. A fogorvosok és szájhigiénikusok az ellenőrzés során felismerik a szájhigiéniával kapcsolatos problémákat, elvégzik a megfelelő kezeléseket, és tanácsokat adnak a további károsodások megelőzése érdekében.

Körös-körül tiszta fogak? (x)

Ez a CURAPROX termékcsaláddal már lehetséges! A siker kulcsa az ideális fogtisztító eszköz és a helyes fogmosási technika együtt. A rendkívül sűrű és puha CURAPROX CS 5460 fogkefe alaposan, mégis gyengéden tisztíja meg a fogaidat. A helyes fogmosáshoz a fogkefét helyezd félig az ínyre, félig a fogra, kb. 45°-os szögben, a sörtéket az ínyszéli barázdába bevezetve, finom, körkörös mozdulatokkal távolítsd el a lepedéket.

Használj CURAPROX CS 5460 fogkefét minden nap!

Oldalak

Utazás
Szinte teljesen biztosak vagyunk benne, hogy te magad is jártál már a szóban forgó szigeten.
Utazás
Ide-oda kapkodjuk a fejünket: zavarba ejtő szélsőségek jellemzik hazánk időjárását.